Як навчити дитину повзати? . Новини про дітей

16.02.2017

Як навчити дитину повзати?

25 листопада 2016 року Рубрика: Здоров’я | Коментарів: 0

Як навчити дитину повзати? . Новини про дітей

Повзання – це невід’ємна частина в розвитку малюка. Часто буває, що дитина просто напросто перескакує даний етап розвитку і відразу ж встає на ніжки. Але, все ж повзання – це дуже важливий етап, який відкриває перед маленьким дитиною величезні переваги у пізнанні оточуючого нас світу. Самостійно рухаючись, дитина вчитися навичкам володіння своїм тілом, при його м’язи стають міцнішими, розвивається моторика. Крім цього, повзання допомагає поліпшенню координації. а так само готує до ходьбі, надаючи хребту найголовніший вигин, який просто необхідний для підтримки тіла в правильному вертикальному положенні.

В плані психіки, повзання відмінно розвиває мислення, тому що малюк сам вибирає куди йому податися. Дитина дізнається, що всі предмети можуть бути від нього ближче або далі і розуміє те, що можна самому дістатися до них.

При повзанні дитина обмацує предмети і підлогу, це відмінно сприяє розвитку і поліпшенню дрібної моторики.

Так само, сприятливо повзання впливає на зорове сприйняття, наприклад: Будь дитина у мами на руках якийсь предмет виглядає зовсім по-іншому, ніж лежачи на підлозі. Великою мірою взаємодії обох півкуль мозку сприяє перехресне повзання.

Для того щоб дитина зміг повзати, його м’язи повинні бути досить міцними. Той час, коли дитина вже безперешкодно перевертається з живота на спину і самостійно сидить, вважається найбільш сприятливим для розвитку даного виду пересування. Багато малюки самостійно починають повзати, при цьому не потребуючи допомоги батьків, але іноді потрібно і підтримка.

Вчимо дитину повзати

Для початку потрібно імітувати з малюком повзання. Цей вид вправи слід виконувати вже після першого місяця життя. Візьміть ніжки дитини в свої руки і рухайте ними по черзі, цим самим імітуючи повзання. Дитина самостійно буде відштовхуватися, після того, як злегка напрацює рефлекс руху.

Важливим є й те, щоб не обмежувати простір для пересування дитини на підлозі. Можна постелити плед або ковдру, але обов’язково приберіть ті речі, що представляють якусь загрозу для дитини. Як можна частіше давайте дитині самостійно пересуватися йому по підлозі, це потрібно для того, щоб малюк міг самостійно познайомитися з новим для нього простором. Пам’ятайте, чим швидше дитина звикне до нового для нього світу, тим краще.

Для надання дитині впевненості, опустіться разом з ним на підлогу і покажіть як треба правильно повзати. Цим самим ви покажіть для дитини наочний приклад і він швидше зможе освоїти невідому для нього «науку».

Для мотивації пересування малюка, можна покласти навколо нього всілякі цікаві для нього предмети, такі як: брязкальця, м’які іграшки. Підштовхуйте до малюка м’ячик, для того щоб він теж почав робити спроби відштовхувати його. Допомагайте йому, створюйте опору для його ніжок.

Відмінним помічником буде медичний м’яч. Покладіть на м’яч дитини животиком вниз і катайте. Малюк, доторкнувшись до підлоги ніжками і ручками, буде рефлекторно відштовхуватися, цим самим освоюючи нове для нього вправа, в результаті якого дитячі м’язи будуть зміцнюватися.

Так само в якості тренажера можна використовувати і звичайний ванний тазик, висотою приблизно до 30 сантиметрів. Для цього потрібно поставити його догори дном, щоб ваша дитина спирався на нього, потім, як ваше чадо буде спиратися тихенько тягніть тазик на себе. Малюк буде пересувати ногами. Але пам’ятайте, безпека перш за все, тому слід обов’язково страхувати дитину з боку спини.

Маленькі діти по різному і в різний період їх життя освоюють дану науку, все залежить від готовності м’язів і від бажання самої дитини навчитися повзати. Тому не змушуйте дитину повзати, якщо у нього немає бажання займатися цією справою, інакше можна просто напросто відбити охоту до повзання.

Для вдосконалення навиків дитини в повзанні і для стимулювання бажання до цієї справи допоможуть змагання. Для цього знадобитися ще кілька малюків залишити разом на підлозі, вони неодмінно захочуть помацати, дотягнутися один до одного, або взяти один і той же предмет, що піде до якихось дій для їх пересування. Такі «групові» тренування будуть приносити більш швидкий ефект.

Існує непорівнянне безліч видів повзання. Дитина може спочатку повзати боком або задкувати, так само використовувати перехресний спосіб або однойменний. Малюк в самостійному режимі буде вибирати, який спосіб для нього більш зручний і зрозумілий. Ні в якому разі не варто навчати малюка повзати так, як наприклад сусідський дитина.

Як вже було сказано, повзання – це невід’ємна частина в розвитку дитини. Малюки, перескочили даний спосіб пересування, швидше за все будуть добирати його у дещо старшому віці. Тому не варто сваритися своє чадо, а тим більше давати покарання за його бажання повзати, якщо він вже вміє чудово ходити.

Короткий опис статті: як навчити дитину говорити комаровський діти,навчити дитину повзати,дитина повзає

Джерело: Як навчити дитину повзати? | Новини про дітей

Як навчити дитину повзати? 25 листопада 2016 року Рубрика: Здоровя | Коментарів: 0 Повзання – це невідємна частина в розвитку малюка. Часто буває, що дитина просто напросто перескакує даний етап розвитку і відразу ж встає на ніжки.

Також ви можете прочитати