Як набрати вагу дитини . Megapoisk.com

16.02.2017

Як набрати вагу дитині?

Нормальна вага дитини — один з показників здоров’я малюка. Мами худеньких дітей починають турбуватися, чи все в порядку з малюком, і вишукувати інформацію про те, як набрати вагу. На допомогу таким родительницам і призначена наша стаття, в якій ми розповімо про причини дефіциту маси тіла у дітей і способи її нормалізації.

Розрахунок нормальної ваги дитини

Перш ніж робити висновок щодо недобору ваги у свого чада, дізнайтеся, чи дійсно у нього існують відхилення від норми. Застосовуйте наступні формули розрахунку:

  • до півроку: оптимальна маса тіла вираховується шляхом множення 710 г на вік малюка в місяцях і додається вага дитини при народженні.

Наприклад, вашому синочку 4 місяці, при народженні важив 3400 г, значить, зараз його оптимальний вагу має становити: 4 х 710 + 3400 = 6240 р.

Як набрати вагу дитини . Megapoisk.com

Не приймайте цю формулу як аксіому: з кожного правила є винятки. Якщо ваш малюк росте повільно, то і набирати вагу він буде не так швидко.

  • від 6 місяців до 1 року: множите 6 міс. на 710г, додаєте число місяців, прожитих після виконання півроку, помножуючи його на 400 м, а потім плюсуете вага при народженні.

Для восьмимісячну дитину, яка народилася з вагою 3400 г, розрахунок буде виглядати так: 6 х 710 + 2 х 400 + 3400 = 8460 м;

  • при розрахунку ваги дітей від 12 місяців беріть за основу масу тіла 5-річної дитини — 19 кг. У віці від року до п’яти дитина щорічно набирає в середньому 2 кг, після п’яти — 3 кг.

Отже, щоб вирахувати нормальну вагу дитини до 5 років, потрібно користуватися формулою 19 кг — N х 2, де N — число років, не які дістають до 5-річного віку. Масу тіла дитини після 5 років вираховуєте за формулою: 19 кг + P х 3, де P — число років, прожитих після 5-річного віку.

Приклад:

3-річна дитина: 19 — (5 — 3) х 2 = 15 кг

7-річна дитина: 19 + (7 — 5) х 3 = 25 кг

Але не поспішайте впадати у відчай, побачивши, що вага вашої дитини, менше отриманих в результаті розрахунку цифр. Дана формула була розроблена радянською медициною на підставі спостереження за розвитком дітей, що перебувають на штучному вигодовуванні, які в порівнянні з іншими дітками швидше нарощують масу. Краще орієнтуйтеся на таблицю ваги, розроблена Всесвітньою організацією охорони здоров’я:

Як набрати вагу дитини . Megapoisk.com

Якщо ваш малюк важить менше наведеної в таблиці нижньої межі норми, значить, у вас спостерігається дефіцит маси тіла, і вам варто з’ясувати причини її недобору, а потім вирішити, як набрати вагу.

Причини дефіциту ваги у дітей і способи їх подолання

Для визначення причин поганого набору дитиною ваги краще зверніться до лікаря. Найчастіше такими причинами є:

Недоїдання

Зазвичай воно спостерігається у малюків, які перебувають на грудному вигодовуванні. Поганий сон, примхливість і низькі темпи набору ваги — вірні ознаки того, що немовляті не вистачає маминого молока.

Як набрати вагу дитини . Megapoisk.com

Педіатр порадить провести контрольне зважування дитини до і після прийому їжі і дізнатися таким чином, скільки малюк з’їдає за раз. За результатами зважування матусі в залежності від віку малюка, порадять або ввести прикорм, або доповнити харчування молочними сумішами.

Непереносимість глютену

Нездатність організму перетравлювати глютен (клейковину) призводить до поганого засвоєння поживних речовин. Дитина стає млявим і примхливим, часто скаржиться на болі в животі.

В цьому випадку з раціону харчування дитини потрібно прибрати глютеносодержащие продукти: випічку з пшеничного, житнього і ячмінного борошна (у тому числі, хліб, печиво, торти), макарони, всі каші (крім гречаної, пшоняної, кукурудзяного і рисової), цукерки (включаючи шоколад), сир заводського виробництва, морозиво, магазинне масло, йогурти, маргарин, сир, майонез.

Замість них додайте в повсякденне меню рибу, овочі, фрукти, домашні сир, молоко і вершкове масло, рослинна олія, пшеницю, кукурудзу, гречку, рис, картопля, бобові, будь-які горіхи;

Порушення в роботі шлунково-кишкового тракту

У вас повинні викликати підозри часті запори і випадки діареї, зеленуватий колір калу дитини і характерний кислий запах, скарги на болі в животі і печію.

Подібні симптоми — привід вдатися до медичної допомоги: педіатр діагностує причину і призначить лікування.

Низька калорійність їжі

Короткий опис статті: норма ваги дитини 10 років

Джерело: Як набрати вагу дитині | Megapoisk.com

Як набрати вагу дитині? Нормальна вага дитини — один з показників здоровя малюка. Мами худеньких дітей починають турбуватися, чи все в порядку з малюком, і вишукувати інформацію про те, як набрати вагу.

Також ви можете прочитати