Вуличні світильники і ліхтарі з датчиком руху

28.06.2016

Переваги світильників з датчиками руху

Якщо раніше найбільш поширеним освітлювальними приладами були ліхтарі, наматывающие кіловати протягом ночі, сьогодні їм на зміну приходить обладнання нового покоління – вуличні світильники з датчиком руху. Вони дозволяють не тільки організувати ефективну підсвічування, але і значно вигідніше в плані енергозбереження, що актуально, зважаючи на захмарних цін на енергоносії. На відміну від попередників, ці пристрої включаються при необхідності, без втручання господаря, коли в зоні їх дії з’являється об’єкт, який потребує освітленні.

Зміст

Гідності «розумного» вуличного освітлення

Вуличні світильники і ліхтарі з датчиком руху

Світильники з датчиками руху вже обзавелися масою шанувальників і впевнено продовжують завойовувати ринок. Вони поєднують в собі всі якості, що пред’являються до вуличних освітлювальних приладів, і значно перевершують за експлуатаційними характеристиками обладнання попереднього покоління.

 • Зручні – досить налагодити систему і вона перейде в автоматичний режим, позбавивши власника від необхідності ручного управління.
 • Універсальні – розраховані на всі види светоэлементов (люмінесцентні, світлодіодні, галогенні лампи), випускаються у величезній розмірному діапазоні.
 • Довговічні – служать роками, так як працюють не постійно, а періодично.
 • Декоративні – сучасний дизайн дозволяє світильників стати окрасою двору, а не пугалом, так і ландшафтне оформлення без зональної підсвічування немислимо.
 • Економічні – одне з головних достоїнств, адже рахунки за електрику скорочуються майже удвічі, коли вуличне освітлення працює у міру потреби.

Звісно, такі досконалі прилади і коштують дорожче звичайних, але з часом повністю окупають вкладені кошти. До того ж за можливість спихнути контроль над освітленням ділянки на автоматику, і заощадити собі час і нерви, варто переплатити.

Принцип роботи вуличного підсвічування з датчиком руху

Вуличні світильники і ліхтарі з датчиком руху

Хоча існує кілька типів датчиків руху, в освітлювальних приладах найчастіше використовують інфрачервоні детектори (вловлюючі випромінюване тепло). За принципом роботи вони поділяються на активні (генерують промінь) і пасивні (реєструючі зміна температури).

У світильниках застосовують пасивні ІЧ-датчики: як тільки сенсор детектора вловлює переміщається об’єкт, який випромінює тепло, спрацьовує реле і на світильник подається електрика, включаючи підсвічування. Коли людина видаляється з робочої зони, освітлення автоматично вимикається. Щоб вуличні ліхтарі не спрацьовували з-за домашніх улюбленців, вони налаштовані на потужне випромінювання, що йде від великого тіла.

Робочий інтервал, кут виявлення і зона охоплення подібних приладів залежить від типу кріплення (настінний, штативный), виробника і моделі і може налаштовуватися за бажанням власника. Основна маса світильників здатна охопити до 12 м з кутом 360°.

При цьому має значення висота, на якій буде розташований світильник. Завдяки великому вибору, реально підібрати обладнання, що максимально відповідає потребам – для під’їзної доріжки, воріт, вхідних дверей, клумб, алей та ін

Необов’язково віддавати солідну суму за готову систему зовнішнього освітлення приватного будинку. якщо ціна питання важливіше передбачуваної користі, простіше до звичайного вуличного світильника приєднати інфрачервоний детектор. Цей процес не вимагає професійних навичок, практичне втілення не сильно відрізняється від монтажу вимикача або розетки, а економія вийде серйозна. На відео ви можете подивитися як підключається датчик руху:

Різновиди зовнішніх освітлювальних приладів з детектором руху

Сучасні вуличні освітлювальні прилади, що це не тільки можливість забезпечити хорошу видимість у вечірній і нічний час, але і елемент дизайну. Що і враховують виробники, випускаючи різні моделі, що реагують на рухову активність. Маючи однаковий принцип роботи, вони відрізняються за сферою застосування, светоэлементу і енергоносієм.

Сфера застосування

Вуличні світильники і ліхтарі з датчиком руху

Для забезпечення повноцінної підсвічування всієї ділянки використовують наступні основні модифікації обладнання.

 • Світильники – настінні, з кріпленням безпосередньо на поверхню або на тримачі, ідеальний варіант для освітлення входу.
 • Ліхтарі – на штативах (стовпчиках) різної довжини. Мініатюрні ліхтарі використовуються для оформлення клумб, доріжок, алей, під’їзних доріг, а високі, для освітлення великих зон.
 • Прожектори – генерують спрямований промінь, посилений відбивачем, що дозволяє охоплювати більшу площу, мають рухоме кріплення для зміни зони освітлення. Детальніше про прожектори для освітлення території можна прочитати тут .

Незважаючи на поділ по модифікаціям, і ліхтарі та прожектори часто теж називають світильниками.

Светоэлементы

Все зовнішнє освітлювальне обладнання також розрізняється за типом використовуваного светоэлемента і саме від цього показника залежать основні технічні та експлуатаційні характеристики приладів.

 • Класичні – лампи розжарювання і енергозберігаючі. Світильник із звичайною лампочкою доставить масу незручностей, так як постійна зміна робочих режимів швидко виведе лампу з ладу. Енергозберігаюча протримається довше, але світло від неї виходить тьмяні, що позначиться на якості освітлення.
 • Світлодіодні – світильники, ліхтарі та прожектори зі світлодіодними лампами, це найкраща категорія обладнання. Діоди витрачають мінімум енергії, володіють величезним робочим ресурсом, яскраво світять і не виділяють тепла.
 • Галогенні – лампи дають інтенсивне світло, споживають менше енергії, ніж класичні, володіють збільшеним терміном служби. Виділяють багато тепла, тому частіше використовуються в прожекторах з металевим корпусом. У декоративних світильниках їх застосування неактуально.

У порівнянні з іншими видами ламп, діодні дозволяють заощадити до 90% електроенергії, виправдовуючи свою ціну. На відміну від енергозберігаючих і галогенних, вони абсолютно безпечні. Додайте до цих властивостями запас в 4000 робочих циклів, отримаєте вигідний і довговічний елемент, який буде служити роками.

Енергоносій

По використовуваному енергоносію зовнішні світильники діляться на три види.

 1. Стаціонарні – що працюють від мережі, що дещо обмежує їх розміщення.
 2. Автономні – що живляться від змінних батарей, завдяки чому не прив’язані до проводів, але обмежені по потужності, так і батарейки доводиться міняти досить часто.
 3. Енергонезалежні оснащені сонячними батареями з акумулятором. Навіть у похмурий день накопичують енергію, а з настанням темряви забезпечують освітлення.

Від сонячних батарей здатні працювати тільки світлодіодні світильники споживають мінімальну кількість електрики. Ні лампи розжарювання, ні галогенні така батарея не потягне.

Ціна питання, або у скільки обійдеться сенсорна підсвічування

Вуличні світильники і ліхтарі з датчиком руху

Вартість вуличних світильників з датчиком руху залежить від багатьох факторів: робочі параметри, потужність, светоэлемент, корпусний матеріал, виробник. Далеко не завжди має значення розмір, мініатюрний настінний світильник може коштувати дорожче, ніж масивний прожектор. В середньому, ціна зовнішнього світлодіодного світильника починається від 1000 рублів, за галогенний прожектор доведеться викласти від 700 рублів. На ціннику брендового вуличного ліхтаря реально зустріти і 10000 рублів і значно більше, все суто індивідуально.

В даний час популярна модифікована фора датчиків руху — більш чутливі датчики присутності. Тут можна ознайомитися з цінами на такі прилади для освітлення.

Не варто купувати продукцію маловідомих фірмочок від сусідів з Китаю, керуючись бажанням знайти найдешевший прилад. Сумнівно, що він буде розрахований на негативний вплив зовнішнього середовища і довгий термін роботи. А ось зламатися після першого ж дощу або морозу, здатний.

Світильники для вулиці, реагують на наближення людини, це прекрасна альтернатива традиційним освітлювальних приладів. Вони дозволяють заощадити гроші, прикрасити будинок і ділянку і звільняють власника від необхідності щодня витрачати час на управління підсвічуванням. Ще один спосіб управління — підключення фотореле для вуличного освітлення .

Короткий опис статті: світильник з датчиком руху Вуличні світильники з датчиками руху, це універсальне обладнання, що має масу достоїнств і позбавлене недоліків звичайних ліхтарів і прожекторів. вуличні світильники з датчиком руху, зовнішні світильники з датчиком руху, світлодіодний світильник з датчиком руху, датчик руху для вуличного освітлення, вуличні ліхтарі з датчиком руху, вуличні прожектори з датчиком руху, вуличні датчики руху для освітлення, вуличні ліхтарі з датчиками руху ціна, зовнішні світильники з датчиками руху, галогенні прожектори з датчиками руху

Джерело: Вуличні світильники і ліхтарі з датчиком руху

Переваги світильників з датчиками руху Якщо раніше найбільш поширеним освітлювальними приладами були ліхтарі, наматывающие кіловати протягом ночі, сьогодні їм на зміну приходить обладнання нового покоління – вуличні світильники з датчиком руху.

Також ви можете прочитати