Троянди скачати безкоштовно, троянди фото, картинки

17.09.2015
Троянди скачати безкоштовно, троянди фото, картинки всій своїй

Фотографії троянд
Вірші про троянди
Історія троянд

За словами Анакреона троянда народилася з білосніжної піни, що покривала тіло Афродіти, коли богиня (любові, у римлян — Венера) у всій своїй чудовій красі вийшла після купання з моря. Побачивши на ній цей, не менш її чарівний квітка, зачаровані боги окропили його зараз же нектаром, який і надав йому дивний запах. З’явилася у всій своїй дівочої краси і чистоти білу троянду жерці Афродіти знесли в храм цієї богині і прикрасили нею її вівтар. Роза залишалася білою до тих пір, поки серце Афродіти не було уражено жахливою новиною про те, що коханий нею Адоніс лежить, поранений на смерть вепрами. Забувши все, у невимовному горі, богиня спрямовується в гай Піфона, де знаходиться її дорогою, і біжить, не звертаючи уваги на вкривають троянду шипи, які ранять їй до крові ноги. Кілька крапель цієї божественної крові, потрапляючи на троянди, з білих перетворюють їх в яскраво-червоні.

У той час як у греків троянда — символ суворої моральності і служив нагородою за видатні діяння, то в Римі, в період його падіння, ця квітка є символом пороку і предметом розкоші, на який витрачав шалені гроші. У Римі більше винищували всіх троянди. Також, на бенкетах, вона була символом мовчання. Від троянди і пішов вислів: «sub rosa dictum» — сказане під трояндою; у сенсі, під секретом.

Західна Європа

Ставлення римлян до троянди як символ розпусти, звичайно, не могло не вселити відрази до неї перших християн, і вони дивилися на неї як на квітку зла і загибелі, внаслідок чого Тертуліан написав суворе послання проти вживання вінків з троянд, а Климент Олександрійський вважав навіть за гріх увінчувати свою голову таким вінком. Але з часом ця неприязнь до розі пом’якшилася, і вона стала помалу набувати розташування християн. Минуло кілька століть, і святі отці, забувши її значення в дні занепаду Риму, оголосили її райським квіткою і присвятили її навіть Пресвятої Богородиці. Внаслідок цього і давньогерманської живописці любили избражать Богоматір з Немовлям, оточених трьома вінками з троянд, причому вінок з білих троянд обощначает її радість, із червоних — радість, а з жовтих — її славу.

Білі троянди називалися в цей час також трояндами Магдалини, і про них розповідали, нібито вони втратили свій колір від пролитих на них Магдалиною сліз каяття. Потім в одній з легенд про хресті Спасителя йдеться також про моховий троянді, яка виникла, ніби з крапель крові Христової, що впали на знаходився біля підніжжя хреста мох. Кров ця, говорить переказ, струившаяся по хресту, збиралася ангелами в золоті чаші, але кілька крапель випадково впали на мох, який, щоб уберегти їх від осквернення, зараз же жадібно ввібрав їх у себе. І ось з цих-то божественних крапель і виросла чудова червона мохова троянда, яку яскраво-кривавий колір повинен служити нам вічним нагадуванням про пролитої за наші гріхи крові. Нарешті, починаючи з середніх століть, золотий, посипаною дорогоцінним камінням трояндою, папи увічнюють видатну чеснота. У день іменований «Dominica in rosa» (розанное неділю), папа благославляет таку троянду в присутності повного зібрання кардиналів у церкві св. Петра, обкурює її фіміамом, окроплює святою водою, вмочає її в миро і посилає її, звичайно, того царської особі, яка за минулий рік виявилося найбільш гідним. Звичай цей, що розпочалася з XI століття і встановлений, як кажуть, папою Левом IX, ведеться досі. Скажімо, до речі, що, крім подібного роду урочистостей, троянда грала ще видну роль і у свята, які, як здається, представляли початок наших битв квітів. Так, у містечку Тревізо існував з незапам’ятних часів свято, під час якого серед міста влаштовувалася фортеця, вали і стіни якої складалися з дорогоцінних килимів та шовкових тканин. Знатні дівчата міста захищали фортецю, а знатні юнаки облягали її. При цьому знаряддями облоги і захистом служили яблука, мигдальні горіхи і квіти, головним чином троянди, якими кидали один в одного, а також струменя рожевої води, якою обливали захисниці фортеці обложників. Особливо ж славився це свято тим, що зустрічалися на ньому юнаки та молоді дівчата вибирали собі наречених і женихів, і після нього завжди багато шлюбів укладалося.

В Англії троянда стала справжнім квіткою горя. Майже невідома тут до XIV століття, вона з’явилася при дворі англійських королів незадовго до початку кривавої чвари між будинками йоркським і ланкастерським і так полонила їх своєю красою, що той і інший помістили її в своєму гербі, причому перший обрав собі білу, а другу червону. Внаслідок цього боротьба, що виникла при Генріху VI Ланкастері за право на англійський престол з Едуардом Йоркським і носить назву війни червоної і білої троянд.

Росія

Троянда, як прикраса наших садів, вона стала з’являтися лише за Петра I і особливо при імператриці Катерині II, що видно з наступного курйозного випадку. Одного разу, в царювання імператора Миколи Павловича, генералу Клингену було доручено супроводжувати мати государя, імператрицю Марію Федорівну, в Царське Село. Прогулюючись по парку, генерал був здивований, побачивши вартового, що стояв з рушницею у абсолютно порожнього місця на доріжці. Зацікавившись цим, він звернувся з питанням про причини знаходження годинного до всім придворним, але ніхто йому не міг відповісти — всі говорили тільки, що так належить за регламентом. Тоді він став наводити довідки в С.-Петербурзі у вищого начальства і отримав відповідь, що цей пост займає часовий вже більше 50 років і що в наказах тільки значиться: «Зберігати піст, знаходиться в 500 кроків від східного павільйону». Приїжджаючи час від часу в Царське Село і вирушаючи оглядати майже кожен раз загадкове місце, охранявшееся годинним, генерал мало-помалу зацікавив цим питанням всіх і навіть саму імператрицю. І ось одного разу він, нарешті, довідався від неї следуещее. Виявилося, що часовий це був поставлений тут за наказом імператриці Катерини II, яка, прогулюючись якось раз по саду, помітила чудову тільки що розпустилася троянду, і, бажаючи піднести її на наступний день в подарунок одному з своїх онуків, наказала приставити до неї вартового, щоб ніхто її до цього часу не зірвав. На наступний день, однак, вона забула про вподобану їй троянду, а вартовий так і залишився. І ось, проходили роки, давно померла імператриця, давно пропав і сам рожевий кущ, а вартові продовжували змінюватися на тому самому місці, де він ріс. Незабаром, однак, після цього випадку загадковий пост годинного був скасований і тепер вже більш не існує.

Фотографії троянд. Квіти троянди. Зображення високого дозволу — 1024*768 і вище. Безкоштовне скачиваение фото онлайн. Шпалери для робочого столу. Ексклюзивні квіти для выших улюблених. Так само подивіться наші галереї зображень орхідей. фото пролісків. жовті тюльпани. фото квітів та привітаннями до 8 березня

Короткий опис статті: скачати картинки безкоштовно Фотографії троянд Вірші про троянди Історія троянд За словами Анакреона троянда народилася з білосніжної піни, що покривала тіло Афродіти, коли богиня (любові, у римлян — Венера) у всій своїй чудовій скачати картинки безкоштовно

Джерело: Троянди скачати безкоштовно, троянди фото, картинки

Троянди скачати безкоштовно, троянди фото, картинки Фотографії троянд Вірші про троянди Історія троянд За словами Анакреона троянда народилася з білосніжної піни, що покривала тіло Афродіти, коли богиня (любові, у римлян — Венера) у всій своїй чудовій красі вийшла після купання з моря.

Троянди скачати безкоштовно, троянди фото, картинки всій своїй

Також ви можете прочитати