Світильник з датчиком руху для квартири підїзду

08.07.2016

Автономні, стельові і вбудовані світильники з датчиком руху

Для забезпечення автоматичного контролю освітлення використовуються різні системи, які покликані значно спростити життя обивателів. Енергозберігаючий світильник з датчиком руху ідеально підходить для великої квартири, під’їзду чи приватного будинку.

Переваги

Датчик руху – це сенсор присутності, який реагує на переміщення об’єкта в межах його дії. Автоматичний прилад має цілий ряд переваг перед звичним джерелом світла з клавішним вимикачем:

 1. Економія електричної енергії. Як тільки об’єкт залишає зону впливу – світло вимикається. Ймовірність того, що пристрій «забуде вимкнути світло, дорівнює нулю;
 2. Такий домашній контролер освітлення значно підвищує комфорт. Немає необхідності в темряві шукати вимикач;
 3. Може використовуватися як на вулиці або в громадських місцях, так і вдома. Але для особистого використання потрібен особливий антивандальний світильник, оснащений ударостійким склом або решітками.

Види

Існують різні типи таких пристроїв:

 1. Інфрачервоні (Анам ALX, НВП, НУО);
 2. Ультразвукові (Hama Strip Light, Mighty LED);
 3. Мікрохвильові;
 4. Комбіновані (IEK, ДБО).

Світильник з вбудованим інфрачервоним датчиком руху є найбільш популярним для житлових і виробничих приміщень. Принцип його роботи заснований на розпізнаванні зміни температури навколишнього середовища і реагування на це. Будь-яке тіло випромінює певний інфрачервоне світло, на нього реагує особливо чутливе фотореле. Сенсори датчика реагують на появу або зникнення з області контролю ІЧ-світла, тому це просто ідеальний кімнатний вимикач. Потрібно відзначити, що для багатьох моделей таких ламп вкрай важливо рух об’єкта. Якщо людина в кімнаті довгий час буде перебувати без руху, то світло вимкнеться.

Світильник з датчиком руху для квартири підїзду
Фото — вуличний фасадний інфрачервоний світильник

Ультразвукові моделі в основному використовуються для вулиці. Вони працюють за рахунок звуку, який передається датчиком до приймача – якщо сигнал перерваний, то спалахує світло. Вуличний світлодіодний світильник з ультразвуковим датчиком руху також може використовуватися і для приміщення, наприклад, для великої вітальні або квартири з декількома групами ламп.

Світильник з датчиком руху для квартири підїзду
Фото — ультразвуковий

Мікрохвильовий працює за принципом ультразвукового, але при цьому датчик передає приймача не звук, а радіохвилі. Аналогічно, якщо хвиля переривається – то контакти замикаються і спалахує світло. Установка можлива як для приміщення, так і для вулиці.

Комбіновані варіанти поєднують в собі декілька видів сенсорів, що дозволяє значно розширити область їх використання. Наприклад, зараз дуже популярний для дачі, приватного будинку стельовий світильник-нічник з інфрачервоним датчиком руху і освітленості, тобто класичним фотореле. Індикатор реагує на зниження кількості сонячних променів і замикає контакти, крім цього він також може налаштовуватися на режим ІЧ-випромінювання, т. тобто включати світло тільки в присутності людини.

Світильник з датчиком руху для квартири підїзду
Фото — модель з сенсором руху і освітленості

класифікація може проводитися за типом установки. Існують вбудовані моделі, накладні, стельові, консольні та багато інших. Для освітлення фасаду будинку найзручніше використовувати накладної або настінний світильник, за типом консолі або бра. У той же час, як садовий варіант частіше застосовується як бездротовий або автономний (на батарейках) світильник з датчиком присутності і руху.

Світильник з датчиком руху для квартири підїзду
Фото — настінний діодний

Класифікація за типом живлення :

 1. Дротового (підключається в розетку або до основної лінії живлення електромережі);
 2. Бездротової (на батарейках, акумуляторах або сонячних фотоелементах).

Звичайно, для квартири або будинку в більшості випадків використовується сенсорний світильник з прямим підключенням до мережі. Хоча зараз багато домовласники переходять на повну автономію. Для саду або двору рекомендують застосовувати бездротові технології.

Світильник з датчиком руху для квартири підїзду
Фото — світлодіодний

Крім цього не можна забувати про типи ламп, які використовуються в якості джерел світла. Найпростіший і звичний варіант – це модель з ниткою розжарювання. Її можна підключити як світильник для будь-якої кімнати (кухні, спальні, дитячій, ванній), але при цьому це досить поганий вуличний варіант – волога, яка контактує з лампою, може сприяти порушенню герметичності колби.

Світильник з датчиком руху для квартири підїзду

Фахівцями рекомендуються використовувати як зовнішній — люмінесцентний, галогенний (Brilumb-7SL) або діодний світильник з датчиком руху. Часто вони не піддаються впливу агресивних зовнішніх факторів, а модель зі світлодіодами практично не разбиваемая.

Установка і підключення

Підключення світильників з датчиком руху будь-якого типу здійснюється суворо за кресленням виробника. Це дуже проста процедура, яка не вимагає обов’язкової присутності професійного електрика.

Покрокова інструкція :

 1. Потрібно вибрати місце розташування сенсора. Враховуйте переміщення по кімнатах і розташування дверей, для цього Вам допоможе проста схема приміщення, як на фото нижче; Світильник з датчиком руху для квартири підїзду
  Фото — схема приміщення

Світильник з датчиком руху для квартири підїзду
Фото — схема двору

 • Щоб уникнути згоряння індикатора при різкому стрибку струму, рекомендується паралельно до сенсорного вимикача під’єднати стандартний клавішний. Крім того, такий варіант дасть можливість тримати світло включеним будь-який час;

  Світильник з датчиком руху для квартири підїзду
  Фото — підключення датчика

 • Далі, потрібно з’єднати всі дроти світильника і датчика з проводами вимикача і кабелями мережі відповідного призначення. Кабель фази від датчика ведеться до вимикача, його можна кріпити безпосередньо до фази мережі. Нуль відводиться в мережу, при необхідності також монтується заземлення. Всі ізолюється, для зручності можна використовувати розподільну коробку;
 • Залишається тільки регулювання сенсора.
 • Настройка проводиться згідно вимог виробника, але за власним розсудом. Модель на акумуляторі підключається аналогічним способом, але тільки до клем акумулятора.

  Відео: датчик руху для включення світла

  Огляд цін

  Купити розумний світильник з датчиком руху для дому, ЖКГ або квартири можна у фірмових електротехнічних магазинах (Steinel, Camelion та інших). Продаж проводиться у всіх містах Росії, Білорусі та України. Розглянемо, скільки св середньому варто биосветильник Анам Legrand 70W:

  Короткий опис статті: світильник з датчиком руху Світильник з датчиком руху часто використовують для квартири та під’їзди, а також вуличного освітлення. Види пристроїв і рад по підключенню.

  Джерело: Світильник з датчиком руху для квартири і під’їзду

  Автономні, стельові і вбудовані світильники з датчиком руху Для забезпечення автоматичного контролю освітлення використовуються різні системи, які покликані значно спростити життя обивателів. Енергозберігаючий світильник з датчиком руху ідеально підходить для великої квартири, підїзду чи приватного будинку.

  Також ви можете прочитати