Схема підключення вимикача. Підключення одноклавішного вимикача

08.07.2016

Схема підключення одноклавішного вимикача

Багатьом домовласникам доводиться змінювати або встановлювати вимикачі. Найчастіше використовується схема підключення одноклавішного вимикача – одна з найпростіших схем для включення світильників або ламп. У даній статті покроково розписано, як збирається така схема.

Перш ніж починати будь-які роботи, пов’язані з електрикою, насамперед потрібно знеструмити електропроводку – вимкнути ввідний автомат, а також вжити заходів для того, щоб його випадково ніхто не включив.

Це особливо важливо, якщо електрощит розташований на сходовому майданчику в багатоповерховому будинку або на вулиці.

Для установки і підключення вимикача знадобляться:

    — безпосередньо сам вимикач; — розподільна коробка; — з’єднувальні проводи; — ізоляційна стрічка ПХВ.

Схема підключення вимикача в розподільній коробці

Підключити провід безпосередньо до світильника або вимикача досить просто – це не потребує пояснення.

Ще раз хочемо нагадати, що всі роботи з приєднання проводів в распредкоробке, підключення вимикача і світильників повинні починатися тільки після зняття напруги мережі.

Схема підключення вимикача є досить простий, але не можна забувати про одне правило: підключення фазного проводу до світильника здійснюється через вимикач, тобто фаза завжди повинна підключатися на розрив.

Слідуючи цьому простому правилу, коли вимикач розриває саме фазу, а не нуль, ви забезпечите безпеку собі, а також зробите безпечною експлуатацію електрообладнання у вашій квартирі.

Схема підключення вимикача. Підключення одноклавішного вимикача

Якщо вимикач буде відключати від навантаження не фазу, а нульовий провід, то проводка завжди буде залишатися під напругою, що не тільки незручно, але й небезпечно.

Схема підключення вимикача. Підключення одноклавішного вимикача

наприклад, вам необхідно замінити лампочку, що перегоріла в люстрі. Якщо вимикач відключається нульовий провід, а не фаза, при випадковому дотику до струмоведучих деталей люстри іл цоколя лампочки вас може вразити електричним струмом, так як ці деталі знаходяться під напругою фази.

Визначити фазний провід в розподільній мережі можна за допомогою індикаторної викрутки.

Знову ж таки, в цілях безпеки фазний провід (зазвичай червоного кольору необхідно підключати до патрона світильника таким чином, щоб лампочка підключалася до фази центральним контактом цоколя.

Таким чином зменшується вірогідність того, що людина доторкнеться до фазному дроті.

Схема підключення вимикача складається з однієї або декількох електричних лампочок, включених паралельно, одноклавішного вимикача, розподільної коробки і джерела живлення 220 вольт.

Спеціалізовані магазини пропонують широкий асортимент проводів для електропроводки, тому для фази і нуля краще взяти проводи різних кольорів, наприклад, червоного і синього.

Отже, з розподільного щита до розподільній коробці підходить двопровідний кабель. Дуже зручно, якщо він двоколірний, наприклад, фазний провід червоний, а нульовий – синій.

Схема підключення вимикача. Підключення одноклавішного вимикача

Крім нього до розподільній коробці підходить кабель від світильника і кабель від вимикача. Фазний провід від розподільного щита (червоного кольору) підключається до червоного дроту, що йде до вимикача.

Схема підключення вимикача. Підключення одноклавішного вимикача

Другий (синій) провід від вимикача підключається до червоного дроту, який підключений до навантаження (смолоскип, люстрі). У результаті ми зробили фазу, яка йде на лампу, комутованій.

Нульовий провід (синього кольору) від електрощита підключається до нульового проводу, який йде до навантаження (лампочки).

У результаті виходить, що нульовий провід від розподільної коробки йде прямо на лампочку, а фаза підключена до лампочки через вимикач.

Схема підключення вимикача. Підключення одноклавішного вимикача

Схема працює наступним чином. При натисканні клавіші вимикача замикається ланцюг, і фаза від електрощита подається на світильник, його лампочка починає світити. Повторним натисканням клавіші електричний ланцюг розривається і лампочка гасне.

Схема підключення вимикача. Підключення одноклавішного вимикача

Після всіх з’єднань місця скручування гарненько ізолюються і акуратно укладаються. Найкраще в розподільній коробці з’єднувати проводи методом скрутки з пайкою.

Схема підключення вимикача. Підключення одноклавішного вимикача

Схема підключення розетки і вимикачі в одній розподільній коробці

Дуже часто в кожній кімнаті квартири встановлюється розподільна коробка, куди підключені всі вимикачі, світильники і розетки цієї кімнати.

В цьому випадку із-за великої кількості проводів, що підходять до розподільній коробці, досить важко розібратися, що і куди необхідно підключити.

Схема підключення вимикача. Підключення одноклавішного вимикача

Як підключити до розподільній коробці розетку і вимикач?

Розглянемо варіант, коли до однієї розподільній коробці одночасно підключається розетка і світильник.

Отже, від розподільного щита до коробки підходить два дроти – червоний (фаза) і нуль (синій).

Порядок підключення вимикача і світильника точно такий же, як було розглянуто вище.

Розетку підключають паралельно живлять проводів: фаза розетки підключається до живильної фазі (обидва дроти червоного кольору), а нуль від розетки – до нульового живлячої проводу (обидва дроти синього кольору).

Схема підключення вимикача. Підключення одноклавішного вимикача

Сполучені проводи необхідно добре обжати і запаяти, після чого вони надійно ізолюються і акуратно укладаються в коробці.

Схема підключення вимикача. Підключення одноклавішного вимикача

Подібні матеріали на сайті:

Короткий опис статті: розетка лампи Схема підключення вимикача збирається таким чином, що фазний провід від електрощита йде на розрив – до вимикача, а нульовий відразу підключають на світильник. Схема підключення розетки в одній коробці з вимикачем, передбачає паралельне її з’єднання з живильним проводом схема підключення вимикача, схема підключення одноклавішного вимикача, схема підключення розетки і вимикачі

Джерело: Схема підключення вимикача. Підключення одноклавішного вимикача

Схема підключення одноклавішного вимикача Багатьом домовласникам доводиться змінювати або встановлювати вимикачі. Найчастіше використовується схема підключення одноклавішного вимикача – одна з найпростіших схем для включення світильників або ламп.

Також ви можете прочитати