Назви ікон з фото

22.12.2017

Назви ікон з фото. значення ікон

Православні ікони, їх назви і значення — важливий аспект вивчення християнської науки. Будь-яке житло християнина дуже важко уявити без різноманітних ікон, кожна з яких має своє власне значення. Як свідчить історія релігії, багато хто з них стали відомі віруючим багато століть назад. Релігійні переконання людей формуються вже дуже довго, але ікони від цього не втрачають особливої ​​культурної та історичної значущості для прихожан багатьох церков і храмів. Ікони православні, фото і назви їх грають важливу роль у зціленні душі людської і наближенні її до Господа.

Вважається, що кожен святий може незримо надати допомогу навіть в самій, здавалося б, безвихідної ситуації. До яких із святих варто звертатися за допомогою при будь-якої серйозної життєвої ситуації. Назви православних ікон і їх значення будуть представлені в даній статті. Крім описів і розповідей про чудесні властивості кожного образу, будуть приведені і фото найбільш шанованих з них.

В даному матеріалі буде оповідати про те, яке значення має кожна представлена ​​ікона, а також правила молитви і ті чудеса, які може створити конкретний святий лик. Трапляється і таке, що назви ікон з фото вже несуть в собі інформацію про те, від яких бід може вберегти даний образ. Кожній описуваної іконі в рубриці буде виділено особливе місце. Найбільший авторитет у віруючих людей як в Росії, так і в усьому світі, має ікона Божої Матері, написана і довгий час зберігалася в стінах храмів міста Казань. Ця велична і масштабна ікона вважається головною захисницею жителів нашої країни. Будь-значиме свято в житті російської людини не може обійтися без ритуалу поклоніння даному образу, будь то хрещення або священний обряд вінчання люблячих сердець.

Нижче будуть описані шановані ікони Богородиці. Фото і назва, і значення їх буде також розкрито.

Відомо те, що ікона Казанської Богоматері допомагає віруючим одинакам незабаром знайти сімейне щастя, а вже давно склалися парам подолати розлад у стосунках і почати жити щасливішим. Так як вона охороняє сім’ї, її в будь-якому будинку прийнято вішати біля дитячого ліжечка для того, щоб дитина була під покровом і захистом Господа.

Щоб швидко зорієнтуватися, якого образа Богоматері молитися в тій чи іншій ситуації, краще заздалегідь вивчити ікони Богородиці з назвами. Говорячи про ікону Володимирської Богоматері, варто зауважити, що вона вважається не менш шанованої серед багатьох віруючих громадян. Є відомості про те, що даній іконою при коронації нагороджували найвпливовіших царів в Російській імперії. Цій іконі можна благати про те, щоб стати добрішими, про те, щоб знайти сім’ю і зцілитися від важких недуг, а також про те, щоб помиритися з тими, з ким був серйозний конфлікт. Також цей образ невидимо береже від напастей і смутку матерів і маленьких дітей, які перебувають у складній життєвій ситуації. Додатково до всього, дана ікона допомагає при безплідді та інших порушеннях роботи репродуктивних органів, а також вагітним жінкам і годуючим матерям. Це найбільш популярні ікони Богородиці. Фото і назви інших образів також буде представлено в даній статті.

Як вже стало зрозуміло навіть з опису даних двох ікон, міць Богородиці практично всесильна, втім, як і багатьох інших ікон православної церкви. Саме тому так важливо кожній віруючій людині знати ікони Пресвятої Богородиці з назвами. Кожному християнинові необхідно знати хоча б деякі факти про значення тих чи інших образів, а також трохи інформації про житіє того чи іншого православного святого.

Як відомо, Господь чує тих людей, які йдуть за Ним, щоб виконувати всі церковні і духовні закони. Вірте в Бога і будьте щасливими. Нижче будуть приведені найбільш шановані ікони Богородиці, назви і значення кожної з них.

Ікона Богоматері «Благодатне небо»

Назви ікон з фото

Даною чудодійну ікону підносять молитви про те, щоб встати на шлях істинний, а також про те, щоб померлим людям на тому світі було спокійно і добре. Вихваляють цю ікону 6 березня за-старому, а 19 березня за новим стилем.

Ікона Пресвятої Богородиці «Відчайдушних єдина надія»

Назви ікон з фото

Деякі назви ікон можна рідко почути в церковному побуті, але це не позбавляє їх могутності. Незважаючи на той факт, що свідчить про малої популярності даного способу, в православній церкві для неї навіть існує акафіст. Молитви перед цією іконою здатні зцілити зневіру, душевний занепад і скорботу. Ті віруючі, хто розчарувався і втратив божественний настрій, молять Всевишнього про те, щоб підбадьоритися, пробачити кривдників і примиритися з ворогами. Крім того, іконі моляться про позбавлення від заздрості і примирення ворогуючих людей, в тому числі сусідів.

Сучасні залежності (ігроманія, наркоманія, алкоголізм, куріння, комп’ютерна залежність) підвладні лікуванню при зверненні до цього образу Богоматері.

Боголюбська ікона Божої Матері

Назви ікон з фото

Дана ікона допомагає при зціленні чуми, холери, моровиці та інших важких захворюваннях. Вважається Божа Матір в цьому образі або 18, або 1 червня.

Ікона Богоматері «Стягнення загиблих»

Назви ікон з фото

Цією відомої ікони моляться для лікування від зубного та головного болю, проблеми із зором, лихоманці і епілепсії, про благополуччя в шлюбі, про повернення в серце віри в Господа, а також при дуже важких, практично невиліковних дитячих недугах. Крім того, до цієї ж ікони звертаються з проханням про лікування пристрасті до алкоголю. Дата дня вихваляння 18 або 5 лютого.

Ікона Володимирської Богоматері

Назви ікон з фото

Дана ікона відома перш за все тим, що нею за часів Київської Русі коронували самих знатних панів і царів. Також відомо те, що за участю цього способу проводили вибори первосвятителей. Цією іконі моляться про те, щоб стати добрішими, про те, щоб зцілитися від важких захворювань, про вигнання бісів з тіла. Матері і їх маленькі діти можуть сподіватися на заступництво Богородиці в цьому образі в повній мірі, а тим, хто тільки чекає появи малюка, даний лик дарує легкі пологи і здоров’я новонародженому малюкові. Безплідні жінки можуть звертатися до ікони з проханням дарувати довгоочікуваних дітей.

Володимирська і Казанська Божа Матір — найулюбленіші ікони Богородиці. Фото і назви цих святинь можна зустріти в будинках навіть не дуже побожних людей.

Ікона Божої Матері «Всіх скорботних радість»

Назви ікон з фото

Іноді назви ікон говорять самі за себе. Дана ікона популярна серед людей, які перенесли сильну образу, страждання, тяжкі напади і хвороби дихальних органів, туберкульозних хворих. Крім того, тут же можна помолитися про зцілення рук хворої людини. Святкують іменини ікони 6 або 24 жовтня.

Ікона «Всецариця»

Назви ікон з фото

Є досить рідкісні, але дуже сильні ікони Божої Матері, фото з назвами яких будуть представлені нижче.

Ікона Богоматері «Всецариця» допомагає тим людям, які страждають від онкологічних захворювань і переносять ряд курсів хіміотерапії та опромінення.

Ікона Грузинської Божої матері

Назви ікон з фото

Цій іконі підносять свої молитви під час епідемій чуми, лихоманки, виразки, сліпоти, порушень слуху. Іменини святого образу святкують 6 або 22 серпня.

Ікона Богоматері «Державна»

Назви ікон з фото

Цією іконі моляться про нормалізацію відносин в країні, про справедливість, про набуття радості в серці, про відсутність лицемірства в любові. День цієї ікони святкується 15 або 2 березня.

Ікона Богоматері «Достойно Єсть»

Назви ікон з фото

Даному образу святої Божої Матері моляться за наявності важких пороків душі і тіла, а також після того, як закінчилося якусь важливу справу. Іменини цієї ікони відзначаються 11 або 23 червня.

Ікона Божої Матері «Живоносне джерело»

Назви ікон з фото

Цьому образу підносять свої молитви ті, хто переносить на даний момент тяжкі недуги душі і тіла, а також ті, хто одержимий неміч. Справжні віруючі при зверненні до цієї чудової іконі отримують повне зцілення на безстроковий період. Іменини ікони «Живоносне джерело» святкують в день Світлої седмиці.

Ікона Богоматері «Знамення»

Назви ікон з фото

Даному святому образу звертають молитви проти холери, порушень зору і інших подібних недуг. Іменини цієї ікони відзначати прийнято 8 або 21 вересня.

«Іверська» ікона Божої Матері

Назви ікон з фото

Іменини відзначаються у вівторок Світлої Седмиці, а допомагає вона при сильних пожежах, а також при різних проблемах і при потребі розради в душевних негараздах. День пам’яті 12 або 25 лютого.

Єрусалимська ікона Божої Матері

Назви ікон з фото

Православними громадянами заведено звертати свої молитви цій іконі при масової загибелі домашньої худоби, при чумі, при холері, а також при наявності сліпоти і проблем опорно-рухового апарату. Звернення у величезній кількості випадків гарантує повне одужання.

Іллінська -Черніговская ікона Божої Матері

Назви ікон з фото

Цій іконі, наділеною чудодійними властивостями, моляться при яскраво вираженому паралічі, при зараженні віспою, при захворюваннях ніг, при підозрах на напади «нечистої сили», а також захищаючись від раптової кончини. Святкуються дні пам’яті ікони 16 або 29 березня.

Казанська ікона Божої Матері

Назви ікон з фото

Казанської ікони Божої матері моляться в тих випадках, коли існує небезпека навали чужинців, а також про повернення зору сліпим людям і вдалому вступі в Божий союз кохають одне одного людям. Крім того, така молитва допомагає пережити катаклізми. Іменини ікона відзначає 8,21 червня і в жовтні 4 і 22 числа.

Ікона Калузької Богоматері

Назви ікон з фото

Схиляються і моляться цьому образу ті, хто страждає значними порушеннями роботи органів слуху, а також іншими подібними недугами. Іменини дана ікона зазначає 2 і 15 вересня.

«Козельщанская» ікона Божої Матері

Молитовне звернення до цієї чудової, життєдайної іконі корисно при будь-яких травмах кінцівок, серйозні пошкодження і майбутніх серйозних оперативних втручаннях. Іменини дана ікона Богородиці відзначає 6 і 21 лютого.

Ікона Богоматері «Годувальниця»

Даному божественному лику поклоняються як звичайно породіллі, вагітні та матері. День пам’яті дана ікона святкує 12 і 25 січня.

«Муромська» ікона Божої Матері

Назви ікон з фото

Перед цей величної іконою моляться в ім’я благочестя, торжества правди, про відродження милосердя і співчуття в людських серцях, про набуття здорового фізичного тіла і розуму, про заощадження християнської віри у всій країні. Вихваляння цієї ікони і її іменин відбувається 12 і 25 квітня.

Ікона Божої Матері «Неопалима Купина»

Назви ікон з фото

Дана ікона Пресвятої Богородиці покликана рятувати щиро моляться Їй людей від пожеж, потопів та іншої псування майна. День пам’яті відзначається 4 і 17 вересня щорічно.

Ікона Божої Матері «Нев’янучий цвіт»

Назви ікон з фото

Ікона допомагає не зійти з вірною життєвої дороги, зберегти праведний спосіб життя, а одиноким віруючим людям допомагає знайти справжню любов. Щиро помолившись перед цим образом і попросивши допомоги і ради, можна вирішити будь-які, найскладніші проблеми в сімейному житті і відносинах між подружжям. Крім того, ікона допомагає якомога швидше зцілитися тяжкохворим віруючим людям. День пам’яті відзначається 3 і 16 квітня.

Ікона Богоматері «Несподівана радість»

Назви ікон з фото

До цієї ікони зазвичай стоять черги з глухих і слабо чують людей. Іменини ікони — 9 і 22 грудня.

«Невипивана чаша»

Назви ікон з фото

Цією іконі моляться всі грішні люди, також, з надією звертаються і близькі ігроманів, наркоманів і алкоголіків. Дана ікона волає до виховання милосердя і доброти, а також до почуття радості від кожного дня. Вислів на образі говорить: «Всім тим, хто просить по вірі дасться!».

Ікона Божої Матері «Відрада і Втіха»

Назви ікон з фото

Цій іконі підносять свої молитви ті, хто хоче зцілитися від найтяжчих недуг. Іменини святкуються 21 або 3 січня.

Ікона Пресвятої Богородиці «Допомога в пологах»

Назви ікон з фото

З незапам’ятних часів в хвилини найжорстокіших страждань при народженні дітей, коли смерть так близька, жінки вдаються з особливо гарячою молитвою до Спасителя і Пречистої Його Матері. В благочестивих родинах і в наш час можна бачити ікону Богоматері, яка називається «Допомога під час пологів». Цієї чудової і незвичайно благодатній іконі Богоматері моляться всі вагітні жінки, охочі без проблем народити здорових діток.

Почаївська ікона Божої Матері

Назви ікон з фото

Цією воістину чудодійну ікону моляться про запобігання воєн і розколів, про оберіганні від різних єресей, про захист від навали чужинців і чужинців, про захист від духовної та тілесної сліпоти. Дні вшанування 23 і 5 липня.

Ікона «Призри на смирення»

Назви ікон з фото

Цей образ Богоматері покликаний оберігати віруючих людей від холери і повної втрати зору. День іменин даного чудесного образу Богородиці відзначається 16 або 29 вересня.

Семистрільна

Назви ікон з фото

Дана ікона краще будь-який інший може захистити від пристріту, псування і недобрих думок людей, які ходять. Цю ікону прийнято ставити в лівий кут прихожей, щоб кожна людина, що проходить в будинок, було видно як на долоні. Заздрість і прокльони ця ікона відчуває, як ніяка інша, тому там, де є цей образ, заздрісні люди не приживаються. Найкраще розташування для такої ікони — навпроти вхідних дверей.

Ікона Богоматері «Скоропослушниця»

Назви ікон з фото

Перед цим образом моляться моряки, що зазнали катастрофи корабля, а також при наявності сліпоти, слабкості ніг, глухоти, проблем з руками, а також ті, які мимоволі стали заручниками терористів. Святкують день шанування ікони 9 або 22 листопада.

Ікона Божої Матері «Слово Плоть Бисть»

Назви ікон з фото

Цій іконі моляться при підозрі на патологію плода для того, щоб пологи пройшли успішно, і дитина народилася здоровою. Іменини ікони відзначають 9 і 22 березня.

Ікона Богоматері «рятівниця потопаючих»

Назви ікон з фото

Цій іконі моляться ті, хто працює за професіями, які пов’язані із зануренням у воду. Іменини ікони православні християни відзначають 20 або 2 грудня.

Ікона «Спорительница хлібів»

Назви ікон з фото

Цій іконі прийнято підносити молитви в ім’я порятунку від посухи, хвороб і загального голоду. Іменини даного Святого образу відзначаються 15 і 28 жовтня.

Ікона Богоматері «Споручниця грішних»

Назви ікон з фото

Даною піднімає дух іконі моляться в разі страшного зневіри, скорботи і безсилля. Також приводом для молитви цій іконі стане затьмарене стан духу. Іменини цієї ікони святкуються 7 і 20 березня.

«Страсна» ікона Божої Матері

Дана ікона здатна подарувати диво зцілення від холери, проблем зору, слабкості м’язів, уберегти від насувається «великого вогню». Іменини відзначаються 13 і 26 серпня.

«Тихвинська» ікона Божої Матері

Назви ікон з фото

Цій іконі схиляються при зціленні сліпих і біснуватих, при падучої хвороби, при слабкості м’язів, при зціленні маленьких дітей, при паралічі нижніх і верхніх кінцівок. Також молитися цій іконі можна при атаці чужинців. Відзначає іменини дана ікона 26 і 9 червня.

Толгская ікона Божої Матері

Назви ікон з фото

Даному образу віруючі парафіяни моляться про усунення посухи і тяги до пороків, в тому числі до атеїзму. Пам’ятний день відзначається 8 і 21 серпня.

Ікона Пресвятої Богородиці «Трьох Радощів»

Назви ікон з фото

Цій іконі моляться для повернення втрачених або вкрадених цінностей, про виправдання завідомо невинних і звільнення з полону заручників. Святкують день цієї ікони 26 або 8 грудня.

Ікона Пресвятої Богородиці «Розчулення»

Назви ікон з фото

Ця ікона належить Святому Серафима Саровського і дає тяжкохворим людям швидке полегшення страждань і зміцнення їхньої віри в Господа. Іменини даного шедевра іконопису відзначаються 28 і 10, а також 19 і 1 липня.

Ікона Божої Матері «Утамуй Моя Печалі»

Назви ікон з фото

Цій іконі моляться про те, щоб стримати запал гріховних пристрастей, про те, щоб перервати низку шкідливих пристрастей. Пам’ятний для ікони день православні віруючі відзначають 25 і 7 січня.

Феодоровская ікона Божої Матері

Назви ікон з фото

Дана ікона вже дуже давно перебуває в пошані у віруючих тому, що протегує щасливим родинам і здоров’ю маленьких дітей. Додатково до всього, дана ікона може допомогти при довгих і важких пологах. Зберігається цей образ Богородиці в Богоявленському соборі міста Кострома, а з’явилася вона в 1613 році і потрапив в розпорядження царя Государства Российского Михайла Федоровича.

Ікона Пресвятої Богородиці «Цілителька»

Назви ікон з фото

Дана ікона говорить сама за себе. Зазвичай до неї за допомогою звертаються важко хворі християни. День народження ікона відзначає 18 або 1 вересня.

Чернігівська ікона Божої Матері

Назви ікон з фото

Цією іконі приходять помолитися одержимі бісами, а також сліпі або слабо бачать люди. Іменини святкуються 1 і 14 вересня.

Ікона Божої Матері «Троєручиця»

Назви ікон з фото

Дана ікона може дуже легко зцілити хвороби рук і ніг, а також тяжкі душевні і духовні страждання. Дата святкування іменин ікони — 28 або 11 червня.

Вище були представлені найбільш шановані ікони Божої Матері. Фото з назвами допоможуть швидко знайти той чи інший образ і дізнатися його значення.

Ікона «Свята Трійця»

Назви ікон з фото

Найзнаменитіший варіант зображення ікони «Свята Трійця» належить пензлю знаменитого майстра іконописного мистецтва Андрію Рубльова. Є й зображення, написані руками інших не менш знаменитих майстрів-іконописців. На іконі показані лики членів Трійці (Отця, Сина, Святого духа), які летять в небесах. Дана ікона зобов’язана бути присутньою в кожному будинку, так як її дію універсально. В даний момент головний екземпляр знаходиться в стінах Троїцького храму міста Калуга.

Також в православної церкви шануються і інших святих ікони. Їх назва і значення, без сумніву, слід знати.

Ікона імені Святого Великомученика Пантілеймона

Назви ікон з фото

Образ Великомученика відомий своїми чудодійними цілющими властивостями. Парафіяни, які поставили свічки поряд з даної іконою і попросили зцілення, отримують справжню Господню благодать. На даний момент найголовніше екземпляр ікони Пантілеймона знаходиться в храмі Іоана Предтечі.

Свята Блаженна Матрона Московська

Назви ікон з фото

Дана свята є однією з найбільш шанованих в світі релігії. Головний монастир, де донині знаходяться її мощі, знаходиться в столиці нашої батьківщини на Таганському шосе. Монастир, в якому покояться мощі Матрони, є суто жіночим. Щодня натовпи віруючих приходять в монастир за тим, щоб звернутися до Матронушки з молитвою про допомогу або з вдячністю. В околицях Москви, а саме в Калузі теж є ікона Матрони, а знаходиться вона в храмі дружин — Мироносиць.

Петро і Февронія

Назви ікон з фото

У цьому ж храмі розташовується ікона Святої пари Петра і Февронії, до яких звертаються за допомогою в любові і сімейного життя.

На жаль, всі ікони православні, фото і назви їх немає можливості описати в рамках однієї статті, адже їх існує величезна безліч. Але все ж головні святині все ж вдалося освятити.

Джерело: Назви ікон з фото

Також ви можете прочитати