Найбільші цунамі

12.01.2018

Найбільші цунамі

Найбільші цунамі, як і будь-які інші цунамі, являє собою формування великої хвилі, вплив якої викликано сильним землетрусом. Маса води стає настільки нищівній, що вона здатна знищувати навіть прибережні будинки, а іноді зносити навіть цілі селища і містечка.

Як правило, швидкість хвиль цунамі в процесі формування перевищує в кілька разів швидкість самого вітру, який створив хвилю. У цей матеріалі ми розповімо про процес появи великих хвиль в морях і океанах, про нищівній їх енергії, і також розповімо про те, де спостерігалися найбільші цунамі в світі. Для зручності ми склали топ з найбільш нищівних цунамі за всю історію.

Найбільші цунамі

Топ найбільших цунамі в світі

10. Цунамі на узбережжі Японії (2004)

Це цунамі викликали два найсильніших землетрусу, що сталися в 130 км від узбережжя Коті і 110 км від узбережжя півострова Киї. Магнітуда землетрусів становила 7,3 і 6.8 відповідно. При цьому викликана хвиля цунамі становила один метр в довжину. В результаті землетрусу і цунамі постраждав не один десяток людей.

9. Цунамі на Соломонових островах (2007)

Цей цунамі був викликаний сильним землетрусом загальної магнітудою в 8 балів, який стався в південних водах Тихого океану. У Новій Гвінеї хвилі цунамі досягали більше одного метра у висоту. Цунамі забрало життя 52 осіб.

8. Цунамі подію в Консепсьон, Чилі (2010)

Найбільші цунамі

Підземні поштовхи магнітудою 8.8 балів спровокували сильне цунамі в 115 кілометрах на північ від центральної частини Чилі, біля міста Консепсьон. Висота хвилі в даному випадку досягала трьох метрів. У той день, 27 лютого 2010 року, цунамі забрало життя понад ста осіб.

7. Цунамі в Папуа-Нова Гвінея (1998)

Цей найсильніший цунамі на північно-західному узбережжі Нової Гвінеї був викликаний в результаті потужного водного зсуву, який був спровокований землетрусом магнітудою в 7 балів. Висота хвилі цунамі досягла трьох метрів. В результаті землетрусу, зсуву і цунамі загинуло 2 тисячі осіб. Це вважається однією з найбільших трагедій через стихійне лихо в 90-х роках минулого століття.

6. Цунамі на Алясці, США (1957)

Цунамі, викликане землетрусом майже з максимальною амплітудою 9.1 бал, в далекому 1957 році, на Алясці, представляло собою дві величезні хвилі, висотою 15 і 8 метрів відповідно. В результаті цих катаклізмів прокинувся вулкан «Всевідов», розташований на острові Умнак, активності якого не спостерігалося протягом 200 років. Катастрофа забрала життя понад 300 осіб.

5. Цунамі в Північно-Курильські, СРСР (1952)

Це цунамі було викликано найпотужнішим землетрусом на узбережжі Камчатки, магнітудою 9 балів. На місто Північно-Курильськ обрушилося відразу три нищівних хвилі висотою від 15 до 18 метрів, які повністю знищили все місто і забрали життя майже 3 тисяч осіб. Це одна з найжахливіших катастроф в історії СРСР.

4. Цунамі на островах Ідзу і Міяке, схід Японії (2005)

Найбільші цунамі

Землетрус не найсильнішою магнітуди 6.8 балів, викликало хвилі небаченої раніше висоти (50 метрів) на сході Японії. На щастя в результаті такого потужного цунамі на островах не постраждало жодної людини. Все завдяки своєчасному попередженню. З потенційно небезпечних районів було евакуйовано все населення.

3. Цунамі затоки Літуйя, південний захід Аляски, США (1958)

Це цунамі було викликано в результаті землетрусу, яке ініціювало найсильніший зсув, що зійшов з гори Літуйя, розташованої прямо над бухтою трохи північніше затоки, прямо на розломі Феруетер. Зсув обрушив близько 300 кубічних мільйонів землі, осколків скелі і льоду, в результаті чого була викликана хвиля заввишки 53 метри і швидкістю 160 км / год.

2. Найсильніший цунамі на Алясці, США (1964)

У 1964 році на Алясці стався найсильніший землетрус за всю історію загальної магнітудою 9.2 бали. Землетрус стався в протоці Принца Вільяма і викликало кілька десятків найпотужніших хвиль. Довжина найбільшої хвилі склала 67 метрів. Катастрофа забрала життя 150 людей.

1. Цунамі, що відбулося на Південному Сході Азії (2004)

Найбільші цунамі

Найбільший цунамі в світі за всю історію став справжнім кошмарів відразу для трьох країн на Південному Сході Азії. Землетрус магнітудою 9.3 бали викликало низку безперервних хвиль, висота яких досягала до 90 метрів. В Індонезії від цунамі загинуло 180 тисяч осіб, ще 39 тисяч в Шрі-Ланці та 5 тисяч в Таїланді. Загальна кількість загиблих склала майже 240 тисяч осіб. Був нанесений небачений раніше збитків інфраструктурі південно-східних країн.

Відео від його руйнувань жахають досі, по закінченні 11 років:

Цікаві факти: процес виникнення цунамі

Процес виникнення великих і нищівних хвиль в основному супроводжується сильними підземними і підводними поштовхами, вібрації яких і викликають цунамі. Але не рідко цунамі виникають через сильні вітри, які здатні пересувати водні шари з дуже великою швидкістю. Хвилі можуть розганятися до декількох десятків кілометрів на годину і бути більш сотні метрів в довжину. Такі хвилі, як правило, можуть долати величезні відстані по морю і океану, ніж та викликають небезпеку. Але в більшості випадків кінетична енергія таких хвиль дуже швидко гасне через недостатню швидкості вітру.

Джерело: Найбільші цунамі

Також ви можете прочитати