Кольори осіннього саду. Картинки, фото. Осінь в саду, квіти, дерева

17.09.2015

Осінній сад, кольори осені
Кольори осені і квіти осені. Золота осінь в саду і на дачі. Картинки, фото: сад восени. Як створити красивий осінній пейзаж в саду


Осінь в саду не порівнянна з іншими порами року. М’який осінній світло, огортає тиша туманів, свіжість дощу, особливий стан землі, що відпочиває від літа готується до зими. А ще терпкий, підбадьорливий запах опалого листя і яскраві кольори осені в саду. Читайте про те, як створити красивий осінній пейзаж в саду з квітів, дерев і чагарників, а також дивіться картинки і фото

Кольори осені.

Своїми чудовими драматичними квітами осінь зобов’язана вмираючим листям дерев і чагарників. Зміна колір листя викликане хімічними обміном: для збереження цінних речовин всередині організму рослини, вони повинні з листя повернутися в стовбур і кореневу систему. Осінній колір листя дерев і чагарників коливається від року до року і в основному залежить від конкретних погодних умов сезону. Кращі ефекти осінніх квітів створюються в ті роки, коли літня спека різко змінюється майже зимовим холодом. Непоганий результат дають і різкі контрасти денних і нічних температур восени. Як довго протримаються на деревах і чагарниках різнобарвне осіннє листя. залежить від інтенсивності і тривалості вітру. Один сильний ураган, на жаль, здатний за одну ніч роздягнути «до нитки» дерево, яке ще вчора було повністю вбрана в «багрян і золото».

На щастя, кольори осені не повністю знаходяться у владі стихії і на деякі фактори садівник цілком здатний вплинути. Так, у рослини більше шансів повністю розкрити свій потенціал, якщо воно вирощується в правильних умовах. Щоб у кінці сезону дерево або чагарник «одяглися» в ефектні осінні кольори. особливо важливо дотримуватися рівень кислотності грунту і вирощувати їх на добре освітленому місці.

Осінній пейзаж: дерева і чагарники

Деякі дерева абсолютно змінюються до кінця сезону, одягаючись у нові колір. і їх спеціально висаджують у парках і садах у розрахунку на їх «осіннє шоу». У середній смузі це клен (Acer ), нісса (Nyssa sylvatica ), багряник японський (Cercidiphyllum japonicum ), дуб (Quercus ), ясен (Fraxinus excelsior ), ліквідамбар смолоносный (Liquidambar styraciflua ), японська стюартія (Stewartia pseudocamellia ). а також найдавніше дерево гінко (Ginkgo biloba ). єдине у своєму роді і родині. На жаль, лише деякі з цих дерев підходить для невеликих заміських садів, інші ж занадто великі. Однак є непоганий вибір невисоких дерев, чагарників і ліан. які відмінно підходять для невеликих садів і дачних ділянок і прикрасять їх не тільки восени. але і в інші пори року. Для деяких рослин я вказала межа зони морозостійкості.

  1. Японські клени (Acer palmatum, A. japonicum ) — загальна назва групи, що складається з дланевидных і японських кленів. Невеликі (від 1.5 м) виключно декоративні дерева з розсіченим листям (особливо var. Dissectum ), можуть вирощуватися у великих діжках. Японські клени в Середній смузі зажадають зимового укриття. Висаджені біля води або серед каміння японські клени являють собою захоплююче дух видовище протягом усього року, особливо ж вони красиві восени. коли їх листя драматично змінюють колір. Читайте про японських кленах по посиланню.
  2. Скумпія шкіряна (Cotinus coggygria ) — «паруючий чагарник». Під час цвітіння влітку пишні волоті кольорів огортають чагарник, як дим. Особливо чарівна різновид Скумпія пурпурова (purpureus ), сорт Royal Purple , рослина з темно-бордовим листям, які восени набувають яскраво-оранжевий колір. Морозостійкість скумпії шкіряної – від зони 5.
  3. Оцтове дерево — сумах . Близький родич скумпії. ефектний морозостійкий чагарник для невеликого саду, воістину гідний більш широкого використання в холодних регіонах (від зони 3!). Восени сумах прикрашений бордово-коричневими плодами-свічками, а його великі розрізні листя, що нагадують листя горобини. стають вогненно-червоного колір у виду сумах гладкий (Rhus glabra ) і вогненно-помаранчевими у виду сумах пухнастий (Rhus typhina ). див. фото нижче. Читайте про сумахе у нашій спеціальній статті по посиланню.

Кольори осені + плоди і ягоди

Чарівно виглядають осінньому саду дерева і кущі, на яких осінній колір листя поєднується з ефектними плодами і ягодами. Для створення такого куточка осінньому саду. зверніть увагу на:

  1. Невисокі різновиди рябін (Sorbus ): кашемировидную (cashmiriana ), Джозеф Рок (Joseph Rock ), китайську (vilmorinii ). Ці невеликі горобини досить декоративні осіннім кольором листя і ягодами. Читайте докладніше про вирощуванні горобини по посиланню.
  2. Бересклет (Euonymus ) європейський (europaeus ), красноплодной (miniata ). Це дерева з оригінальними плодами. а їх листя набувають восени незвичайний яскраво-червоний колір .
  3. а також чарівну калину (Viburnum ), дерен (кизил, Cornus ), магонію (Mahonia ), тис ягідний (Taxus baccata ) та ін. Не варто забувати про поширеному, але дуже красивому восени дівочому винограді (Parthenocissus quinquefolia ). Цікава рослина — лаконос американський (фитолакка, Phytolacca americana ). Лаконос кожен рік сильно зростає (при хороших умовах — до 4 метрів!), при цьому є не чагарником, а трав’янистим рослиною. Укриття на зиму фитолакки не повинно бути складним, т. к. крона зрізається в кінці сезону до рівня землі.

Інші рослини з красивими плодами, які підходять для створення осінніх квітів і пейзажів в саду: барбарис (Berberis ), шипшина (Rosa ), китайка (дика яблуня, Malus ), глід (Crataegus), обліпиха (Hippophae rhamnoides), скимия японська (Skimmia japonica ), кизильник (Cotoneaster ), піраканта (Pyracantha ). однорічна африканська ліана пурпурний лаблаб (Dolichos purpureus ) з сімейства бобових, а також помаранчеві або лілові красивоплодники (калликарпа, Callicarpa bodinieri ). На жаль, останні досить теплолюбні (від зони 6), у більш холодних кліматичних зонах їм потрібні серйозні зимові укриття.

..і квіти осені

Осінь — сама декоративна пора для цілої групи багаторічних квітів. серед яких улюблені багатьма айстри, хризантеми. гладіолуси і жоржини, а також очиток (седум). анемони японські. Покриваються квітами осінні клематиси (Clematis): jouniana Praecox, cirrhosa, tangutica, viticella . Деякі садові кущі продовжують цвісти з літа до глибокої осені. гортензія. абелія, верес. еріка. цератостигма (Ceratostigma willmottianum. свинчатка китайська). Гортензії подвійно ефектні восени. так як поряд з осінніми квітами. ці чагарники змінюють і колір листя: на деяких гортензиях у вересні одночасно видно розпускаються квіти рожево-ліловим гами, темно-червоні пелюстки в’янучих суцвіть і багрянеющие листя.

Ще 2 великі групи кольорів осені — осеннецветущие цибулинні (пізньоцвіт, лириопе, ликорис, осінній крокус, садовий цикламен) і вересові. З різних рослин цієї групи створюють цілі осінні вересові сади, схожі на різнокольорові гобелени. До осінніх верескам відносяться: шотландський верес (Calluna vulgaris ), осіння еріка (Erica ), ірландський верес (дабеция, Daboecia ).

Скоро поривчастий листопадовий вітер здує пожухшие листя з дерев, а холодний дощ їх приб’є до землі. Тільки ягоди залишаться, щоб давати корм птахам взимку. А поки давайте сповна насолодитись кольорами осені та її «прощальній красою».

Короткий опис статті: квіти картинки Осінній сад, кольори осені. Золота осінь в саду і на дачі. Картинки, фото: сад восени. Як створити красивий осінній пейзаж в саду. Квіти осені і кращі дерева і чагарники для «осіннього шоу» квіти картинки, осінній сад квіти осені кольору фото картинки рослини золота краєвид красивий дерева чагарники

Джерело: Кольори осіннього саду. Картинки, фото. Осінь в саду, квіти, дерева, чагарники

Кольори осіннього саду. Картинки, фото. Осінь в саду, квіти, дерева Осінній сад, кольори осені Кольори осені і квіти осені. Золота осінь в саду і на дачі. Картинки, фото: сад восени. Як створити красивий осінній пейзаж в саду

Також ви можете прочитати