Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

05.02.2018

Кавалер-кінг-чарльз-спанієль: опис породи, характер собаки, ціна, фото

Кавалер кінг чарльз спанієль &# 8212; собака-компаньйон для активних людей, сімей з дітьми і тваринами і навіть літнім людям. Кавалери поступливі, не агресивні і вміють ідеально підлаштовуватися під свого господаря і ритм його життя.

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фотоФото: Кавалер кінг чарльз спанієль

Англійці вважають, що ці собачки знімають стрес і називають їх «створюють комфорт». Тому кавалерів часто набувають люди, у яких на роботі багато стресу. З дитинства таких компаньйонів при собі тримають члени королівських дворів Голландії і Великобританії.

Кавалер кінг чарльз спанієль

Історія породи кавалер кінг-чарльз-спанієль

Ці невеликі собачки мають досить давню історію. Схожих собак в Британію кельти завезли їжі в дев’ятому столітті. З 13 століття безстрашні собачки біло-червоного і біло-чорного забарвлень згадуються в піснях мінезингерів.

Такі собаки стають жіночими улюбленцями при дворі англійських королів. Їх навіть використовували на полюванні, але з часом порода стала суто декоративною, прикрашаючи багаті вітальні. Кавалерів можна побачити на полотнах таких знаменитих художників як Тіціан, Ватто, Ван Дейк.

З цією породою пов’язано безліч дивовижних історій. Наприклад, одна з таких собачок супроводжувала королеву Шотландії Марію Стюарт на страту.

Названа порода була в честь короля Чарльза Другого, який жив в 17 столітті. Він хоча і не мав безпосереднього відношення до розведення собак, але в роки його правління для маленьких спанієлів не існувало закритих дверей при дворі.

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фотоІ про породу говорили, що це собака, «яку створив сам король».

Сучасний вигляд цієї породи виник у американського заводчика Росвела Елдріджа. В Європі і особливо у Великобританії ця порода надзвичайно популярна, хоча в Росії поки не багато таких собак.

Предків породи можна зустріти на полотнах знаменитих європейських живописців. Серед цих творів мистецтва особливо виділяється робота «Діти Карла 1-го», написана Антонисом ван Дейком. Поруч з двома синами і донькою короля сидять два чарівних спанієля. Собаки ледь схожі на сучасних представників породи, але в їх рисах і позах вгадуються все властиві кавалер кінг чарльз спанієль риси: аристократична краса, товариськість, енергійність і впевненість в собі. Картина написана в 1635 році, а сама порода і того старше. За кілька століть чарльз-спанієлі не раз перетворювалися на догоду примхливої ​​моді та звичаям англійських аристократів. Нинішній тип породи існує трохи менше століття.

З пропискою в палаці

Англійські предки цього мініатюрного сміливця розлучалися зовсім не для гламурних дам і світських прийомів. Головним обов’язком породи було вистежування дрібної дичини: качок, фазанів, рябчиків і кроликів. Собаки були більші, міцніше і володіли найгострішим нюхом. Про їх безстрашність і силі згадується в деяких піснях мінезингерів, написаних в 13-м столітті.

Однак кінг-чарльз-спанієлі славилися не тільки видатними мисливськими якостями, але і чарівною зовнішністю. Плавні вигини тулуба, ідеальні пропорції, довга шовковиста шерсть, розумні добрі очі — ну як встояти перед такою красою?

Не дивно, що королівські особи обожнювали чотириногих мисливців. Вже таких помітних собак не пристало тримати на брудних псарнях. Незабаром вихованці отримали постійну прописку в розкішних палацах. А раз вони регулярно супроводжували своїх господарів, собак стали все частіше зображати на мальовничих полотнах. Крім ван Дейка, їх малювали Ватто, Гейнсборо, Стаббс і Тіціан.

Наближені до короля

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фотоСеред знаменитих англійських монархів великими шанувальниками собак були Генріх 8-й, Єлизавета, Марія Стюарт, Карл 1-й і Карл 2-й. Очевидно, що милі вихованці стали популярними не тільки серед мисливців-аристократів, але і відомих у вищому світі дам. Кажуть, після страти королеви Шотландії Марії Стюарт в її пишних спідницях виявили чарльз спаніель, який ні на секунду не розлучався зі своєю господинею. Вихованця ледь відтягли від тіла, а через два дні бідолаха помер від туги.

Сумна доля спіткала і короля Карла 1-го. Цей відомий поціновувач чорних спанієлів захопив свого кращого вихованця на прізвисько Бродяга з собою навіть на закінчення. Кажуть вірний пес провів з полоненим королем в темниці Карісбрукского замку не один мі і був присутній під час страти господаря. Собаку прихистили повстанці і демонстрували людям на вулицях, щоб в черговий раз нагадати, що незгідний з їх умовами король переможений.

Як видно, сміливі і віддані вихованці перебували поруч з високопоставленими господарями і в години їх тріумфу, і в хвилини поразок, розділяючи з ними будь-які тяготи долі. Але монархи з’являлися і йшли, а порода як і раніше жила в палацової млості, незважаючи на пережиті війни і повстання, адже вона була до вподоби навіть змовникам і противникам королів.

Знахідка для коллеціонера

Кінг-чарльз-спанієлі не тільки ставали героями живописних полотен. В середині 17 століття завдяки королеві Вікторії і її пристрасного захоплення собаками породою зінтересовалісь стаффордширские майстра. Гончарі виліпили і обпекли тисячі глиняних фігурок чарівних вихованців. Ці статуетки стали дуже популярними серед робітників Великобританії. А сьогодні за цими творами мистецтва полюють колекціонери.

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фотоНайбільшого расвета порода досягла при Веселому Короля Карла 2-м. його ім’я «Charles» з англійської можна транслітерувати як «Чарльз», так що назва ці спанієлі отримали в честь династії Стюартів і самого монарха.

Під час його правління породу розводили в небувалих темпах. Кажуть, короля всюди супроводжувала свита чарівних собак. Він частенько грав з ними і гуляв, забуваючи про важливі державні справи. Ці собачки жили в палаці як повноправні члени королівської сім’ї. Їм дозволяли бувати на аудієнціях, на церковних службах і державні свята.

Кажуть, одного разу король втомився від умовностей і видав спеціальний указ, згідно з яким кінг-чарльз-спанієлі мають право з’являтися в будь-яких публічних місцях, навіть в англійському Парламенті. Більш того, якщо вірити деяким чуткам, забавний указ діє донині. Як видно, монарх дуже любив своїх собак. Одного разу він навіть дозволив вихованці ощенитися на королівської ліжку.

До речі, породу в той час розводили нема на псарнях. Собаки народжувалися прямо в палаці, а потім король віддавав цуценят довіреною людям на сході Лондона. Вони ростили, виховували і готували вихованців до палацового життя. Після курсу хороших манер кращих собак монарх забирав собі, а решта продавалися багатим лондонцям. Скоро кінг-чарльз-спанієлі стали воістину народної породою.

Французи величали породу «консолятор», що перекладається як «тішить». Ще в 16 столітті чарльз-спанієлі зігрівали своїх господинь вогкий зимовими вечорами і заспокоювали після любовних невдач. Кажуть, що навіть лікарі того часу прописували цих собак як відмінний засіб проти стресу. Втім, деякі дослідники стверджують, що причина любові до тієї-собакам більш прозаїчна. У ті часи ще не було коштів від бліх, переносили бубонну чуму. І вихованці героїчно відволікали на себе цих небезпечних паразитів.

До середини 18-го століття переваги мисливців-аристократів змінилися. На арену вийшли нові породи мисливських собак, а невеликі і симпатичні кінг-чарльз-спанієлі все рідше брали участь в перегонах і куди частіше ніжилися на колінах у іменитих дам і їх палких кавалерів.

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фотоПристрасть вищого світу до мініатюрним вихованцям серйозно позначилася на розведенні породи. Згодом змінився навіть зовнішній вигляд спанієлів. Від бравих чотириногих предків їм дісталися в спадок довга шовковиста шерсть і прославлений своєю легкістю на підйом характер.

До кінця століття порода стала вишуканіше, зменшилася в розмірах і остаточно перетворилася в салонну собачку, нездатну вийти на полювання. Мордочка собаки серйозно укоротилася і стала підійнятою з приплюснутим носом, череп став куполообразним, а очі — широко поставленими.

Жодне модне заклад тих років не обходилося без нового чарльз-спанієля, мирно дрімав на пуховій подушці. Колишня різновид ще зустрічалася на околицях, але з кожним роком їх кількість зменшувалася, і до початку 20-го століття ці чотириногі мисливці остаточно зникли.

Погоня за легендою

Новий різновид кінг-чарльз-спанієлів незабаром отримала негласну назву той-спанієль. Хоча король Едвард 8-й, давній шанувальник породи, виступав проти зневажливого, на його думку, імені, воно закріпилося в США і більшості європейських країн. На батьківщині ж породи збереглося історичної назву. Після Першої світової війни породою зацікавився американський кінолог Росуел Елдрідж. На початку 1920-х років дослідник приїхав до Великобританії на найбільшу виставку собак «Крафтс». Він надихнувся картинами європейських живописців і розшукував легендарних чарльз-спанієлів колишнього типу з класичним рудо-білим забарвленням.

Заводчик запропонував велику нагороду тим, хто надасть йому собаку, хоча б наближено схожу на вихованців англійських королів. Спочатку його пошуки не принесли результатів. Місцеві кінологи пояснили гостю, що вже не раз намагалися відродити ту стару різновид, але цуценята з такою формою голови і мордочки швидко гинули.

На щастя, Елдрідж не закинув свою ідею. Він знайшов разводчіка Алісу Пітт, якій вдалося отримати і виростити життєздатних собак, чимось нагадують мисливських спанієлів. Її-то вихованці і стали основою для відродження породи.

Старий новий «кавалер»

За два роки Аліса і Росуелл зробили неможливе: вони вивели нового кінг-чарльз-спанієля. Багато в чому він був схожий на свого чудового предка. Така плоска широка голова і високо поставлені вуха. А ще він виявився більшим той-спанієлів — вага отриманої породи коливався в межах 5-9 кг. Незабаром виявилося, що ці вихованці здатні брати участь в полюванні, хоча і нетривалою.

Уже в 1928 році з’явився перший стандарт. І хоча до 1945 року порода не вважалася унікальною і брала участь у виставках разом з мініатюрними кінг-чарльз-спаніелями, їй все ж присвоїли окрему назву, додавши слово «кавалер», тобто прихильник короля Чарльза. З 1955 року кавалер-кінг-чарльз-спанієлів визнала і Міжнародна кінологічна асоціація. Втім, обидві породи до сих пір плутають.

Зовнішній вигляд і стандарт

Це граціозна і вільна в рухах собака, висотою близько 30-33 см і вагою 5-8 кг. У неї великі круглі очі, подовжена морда, високо поставлені вуха з декоративними пасмами. Тіло кавалера не розтягнуто, спина пряма.

Хвіст теж прямий, складаючи зі спиною одну лінію. Він знаходиться в постійному русі. Може бути куповані, хоча це не обов’язково.

Шерсть кавалера шовковиста і довга, але не кучерява, хоча можлива легка хвиля. На лапах, вухах і хвості прикрашає шерсть повинна бути довгою.

Звичайно, повної схожості з легендарними предками домогтися не вдалося. Занадто довго чарльз-спанієль прищеплювалися гени декоративних собак, зокрема мопсів. Фактично, це вже була нова порода зі своїми унікальними рисами і особливостями.

У сучасних кавалер-кінг-чарльз-спанієлів досить плоска голова і дуже виразний ніс. Мордочка досягає довжини як мінімум 3,8 см, що досить рідко для мініатюрних собак. Очі круглі і широко розставлені, але не опуклі, як у кінг-чарльз-спанієлів.

Вуха, лапи і хвіст собаки прикрашені подовженою шовковистою шерстю. Знизу корпуса волосся також довгий. Може бути злегка хвилястим, але без повних завитків.

Стандарт допускає чотири варіанти забарвлення кавалерів: блейнхейм (чіткі червоно-каштанові відмітини на перлинно-білій поверхні), триколор (чорні мітки на перлинно-білій поверхні), чорно-підпалий (чорний колір з рудо-коричневими мітками) і рубіновий.

Характер кавалер кінг чарльз спаніель

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Характер цього маленького спанієля відповідає його Кавалерском звання. Це домашній улюбленець всієї родини, товариський і люблячий бути в центрі уваги. Він обожнює людей і, зокрема, дітей. Охоче ​​гавкає, заявляючи про гарний настрій. Правда, сторожем він бути не може, оскільки бачить друзів у всіх людях.

Головний інтерес у житті цієї маленької собаки — спілкування зі своїми господарями. Тому поза увагою собачка стати сонливою, впасти в апатію, втратити інтерес до розваг і прогулянок.

Вона дуже кмітлива і завжди готова зрозуміти, чого від неї хочуть.

Кавалер готовий подорожувати з господарями і отримує від цього задоволення. Він обожнює брати участь в дитячих іграх з вереском і веселою метушнею і навіть стійко переносить сповивання і катання в лялькової колясці. Кавалер не образить дитину, він дуже ніжний і терплячий.

Підходить він і літнім людям завдяки дружелюбності і легкості в змісті. Він здатний підстроїтися під образ життя і темперамент будь-якої людини.

Іноді кінг чарльз спаніель бувають боязкими, найчастіше з незнайомцями. Їм потрібно звикнути, щоб стати грайливим і ніжним. Вони непогано уживаються в одному будинку з іншими тваринами.

При поганому поводженні маленький спанієль може і кусатися, захищаючи себе.

Це спокійна і слухняна собака, спочатку призначена бути компаньйоном.

Взагалі, такий улюбленець добре ставиться навіть до чужих людей, за замовчуванням вважаючи їх друзями. Так що сторожових навичок йому не прівьешь. Зате полювати він цілком здатний. Кавалер-кінг-чарльз-спанієлі ОБАЖАЮ переслідувати рухомі предмети, будь то кинута паличка, сусідська кішка або проїжджаючий велосипед.

Так що варто обов’язково потренувати його на виконання стандартних команд. Порода відмінно реагує на ласку і ласощі при дресируванні. До того ж вона досить розумна, тому навчається швидко. І все ж, щоб не було проблем, краще не спускати вихованця з повідця в межах міста.

Важлива якість породи — їх серйозна потреба в увазі і ласці. Ці собаки не уявляють свого існування без господарів, тому їм найкомфортніше в великих сім’ях, де вони рідко залишаються вдома самі. Якщо ж їм не вистачає спілкування, то вихованці можуть голосно гавкати, скиглити і гризти меблі. Якщо ситуація не зміниться в кращу сторону, нервовий вихованець стане панічно боятися найменшого розставання з господарем.

Часом проблема ускладнюється й тим, що вихованець недостатньо звик до людей і інших тварин. Через слабку соціалізації він стає дуже боязким. Невпевненість в собі яскраво проявляється в незнайомих ситуаціях — вихованець може вести себе агресивно, неспокійно або дурнувато.

Зміст і догляд

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фотоСобаки цієї породи дуже зручні в змісті. Найкраще їх тримати в квартирі або в будинку. У їжі вони не вибагливі.

Це досить малорухлива порода собак і не потребує великого фізичного навантаження. Досить щоденної невеликої прогулянки.

Бажано регулярно вистригати шерсть між пальцями лап або на поверхні ступні. Також необхідно стежити за станом вух собаки. У кавалера вони погано вентилюється і це сприяє розвитку отитів.

Зрозуміло, за шерстю такого вихованця потрібно регулярно доглядати. Але це не займе багато часу. Досить лише раз в день протирати її щіткою з щетиною, а потім розплутувати металевим гребінцем і надавати їй красиву форму гребенем.

Особливо ретельно в розчісуванні потребує шерсть на ліктях, за вухами і між задніми лапами. На це йде не більше п’яти хвилин, особливо якщо ви не плануєте для собаки виставкову кар’єру. Зрідка собаку потрібно купати. Більше уваги доведеться приділити її пухнастим висячим вухам, адже там під час прогулянок накопичується багато бруду. Потрібно їх регулярно чистити і підрізати на них шерсть. Те ж стосується і лап вихованця: щоб до симпатичних «штанців» на них не чіплялися пил і сміття, шерсть треба підстригати. Якщо десь шерсть все ж збилася в ковтуни, які не зістригайте їх, особливо в районі подушечок. Змастіть кондиціонером для волосся, залиште на час, а потім спробуйте розплутати. Все повинно вийти легко! Тільки стежте, щоб вихованець не злизав засіб з вовни.

Є гарна легенда про каштаново-білих кавалер-кінг-чарльз-спанієль. У 1704 році герцог Мальборо брав участь у битві при Бленхеймі в Баварії. У ці години його дружина була вдома в Англії і дуже переживала про чоловіка. На колінах у жінки весь час сиділа вагітна собака, і герцогиня від хвилювання без перерви гладила її по маківці. Нарешті, прийшли добрі вісті — чоловік повертається додому з перемогою. Коли ж через кілька днів собака ощенилася, виявилося, що в центрі білої «шапочки» на маківці у всіх цуценят руде плямочка. З тих пір ця ознака вважається видатним серед розвідників породи.

Маленькі спанієлі в середньому живуть 10-12 років. Найчастіше у представників цієї породи зустрічаються такі захворювання, як хронічний порок клапанів серця, хвороба Легг-Пертеса, захворювання міжхребцевих дисків, гідроцефалія, крипторхізм, епілепсія.

Стрибаючи з високих поверхонь вони нерідко отримують вивих колінної чашечки, а через меленького зростання не рідкісні травми очей і такі захворювання як катаракта, глаукома, заворот століття.

Також деякі кавалери, подібно собакам з приплющеними мордами, схильні до проблем з диханням і хропіння. Їх очі і вуха схильні до інфекцій, а в деяких поколіннях зустрічається синдром висить мови.

Здоров’я у чарльз-спанієлів досить міцне. Головне — вибрати цуценя без спадкових захворювань, серед яких часто бувають пороки серця, хвороби коленнних і тазостегнових суглобів, порушення слуху і зору. Щоб не помилитися, слід перед покупкою уважно вивчити медкарті батьків щеняти і його родовід. І, звичайно, важливо дбати про вихованця берегти його від неприємностей і не перевантажувати фізичними навантаженнями.

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фотоВтім, регулярні прогулянки та ігри вихованцеві життєво необхідні. Без них він стане сумувати і почне набирати вагу. Через предрсположенності до серцевих захворювань, такий поворот може закінчитися плачевно.

Постарайтеся щорічно показувати вихованця ветеринара. Це стосується і молодих і старих собак. Спадкові захворювання очей, серед яких дисплазія, атрофія сітківки, катаракта, дистрофія рогівки, проявляються з віком. Чим раніше почнеться лікування, тим більше шансів на успіх.

В американському штаті Каліфорнія живе кавалер-кінг-чарльз-спанієль, який зцілює людей. Пес Дюк пройшов серйозну підготовку під керівництвом псіхотерапевата-дресирувальника, і вже не перший рік займається анімалотерапії. Він абсолютно не боїться незнайомих місць і легко вступає в контакт з людьми. А ще його натренували не брати їжу без команди, навіть якщо вона йому дуже подобається. Найчастіше пес працює з жертвами пожеж, серед яких є і діти. Його головне завдання — відвернути дитини від горя і допомогти йому переключитися.

Ціна цуценя

Залежно від призначення цуценя вартість його може досить суттєво коливатися. Собачка, що не претендує на участь в виставках і розведення варто від 800 доларів.

За потенційного чемпіона можуть попросити і 1500 доларів. Купувати цуценя краще в розпліднику, оскільки там є гарантії, що собака породиста і мала правильний догляд і всі необхідні щеплення.

Кілька століть поспіль предки кінг-чарльз-спанієлів успішно полювали разом зі своїми знатними господарями. Вони легко і розмірено бігли за конем і могли вистежити дрібну дичину. Пізніше їх переселили з псарень в королівські палати — господарі хотіли якомога частіше бачитися з улюбленцями.

Словом, ці собаки ніколи не залишалися одні, так що спрага спілкування у них в крові. Додайте сюди дружелюбність, винахідливість і грайливість — і ви отримаєте чудового компаньйона. Порода ідеально підійде для ольшое сімей, пенсіонерів, людей які працюють удома. Кавалер-кінг-чарльз-спанієль знайде спільну мову з будь-яким членом сім’ї.

Королівські спанієлі століттями доводили свою відданість. Відомо, що юна принцеса Вікторія обожнювала свого триколірного вихованця Деша. Вони подружилися, коли їй було 12 років. А пішов з життя він, коли дівчині виповнилося 21 рік. На той час вона вже три роки як правила Англією.

На згадку про покійного улюбленця королева написала епітафію, яку висікли на могильному камені собаки: «В його прихильності не було егоїзму. У його грайливості не було злості. У його вірності не було зради. Перехожий! Якщо ти хочеш бути коханим за життя і померти щиро оплакати, то пускаючи пес Деш буде тобі прикладом ». Ці слова — кращий опис характеру кавалер-кінг-чарльз-спанієля.

Фото кавалер кінг чарльз спаніель

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

Кавалеркінгчарльзспаніель опис породи ціна фото

2 КОМЕНТАРІ

a kak naschet lin&# 8217; ki? kak sil&# 8217; no oni linjajut?

Джерело: Кавалер-кінг-чарльз-спанієль: опис породи, ціна, фото

Також ви можете прочитати