картинки годинник

12.01.2018

картинки годинник

годинник заліпалово coub

Marvel фендомі Танос годинник Avengers Infinity War Marvel Cinematic Universe

картинки годинник

уран Скло кераміка прилад годинник дліннопост радіація

Радіоактивні предмети використовуються в побуті.

картинки годинник

Нормальний радіаційний фон становить до 0,20 мкЗв / год (20 мкР / год). Поріг безпеки для людей — 0,30 мкЗв / год (30 мкР / год). Санітарні норми і правила наказували не перевищувати річну ефективну дозу опромінення в 1 мЗв при проведенні рентгена.

Найчастіше в побуті використовується уранове скло.

картинки годинник

Уранове скло — це скло, забарвлене оксидом урану. Інша назва уранового скла, яке застосовувалося раніше повсюдно, це "Царське скло". При додаванні урану в скло (приблизно 3% від загальної маси скла) — воно придбає красивий зеленуватий відтінок. При висвітленні скла ультрафіолетом, воно дає флуоресціюючий (світиться) жовтий або жовто-зелений колір.

картинки годинник

У виробництві уранового скла в основному використовувалися оксиди збідненого урану (ізотопи U238). Даний ізотоп найстабільніший, тому вироби з уранового скла є слабкими джерелами альфа випромінювання. З плином часу U238 розпадається, і в склі накопичуються дочірні продукти розпаду з меншими періодами напіврозпаду. Внаслідок цього радіоактивність уранового скла зростає і з’являються інші види випромінювання (бета, гамма). Радіоактивність виробів з царського скла варіюється приблизно від 20 до 1500 мкР / год сумарно по альфі, Бетті і гамі.

картинки годинник

Поява уранового скла оцінюється принаймні 79 г н. е., яким датують мозаїку, знайдену на римській віллі на мисі Посілліпо в Неаполітанскoм залівe (Італія) в 1912 році і містить жовте скло з 1% вмістом оксиду урану. Починаючи з кінця Середніх століть настуран (уран) був використаний як барвник в скляному виробництві, масове виробництво виробів з уранового скла датується Пізно Середньовіччя.

картинки годинник

Промислове виробництво уранового скла почалося в 1830-х роках на мануфактурі І.Ріделя в Унтер-полу, Богемія. Йозеф Рідель дав назви основних кольорів уранового скла на ім’я своєї дружини Анни: жовтий (Gelb) — Аннагельб, жовто-зелений (Gelb-Grun) — Аннагрюн. Тут випускалися дуті вази, келихи і стакани, прикрашені гравіруванням. У 40-х роках дев’ятнадцятого століття виробництво уранового скла почалося повсюдно, в тому числі і в Росії. Кожен виробник вносив свої зміни в рецептуру скла. Колір і відтінки уранового скла варіювалися від гірчичного до білого, бірюзового та блакитного. Експериментували також з прозорістю скла. Напівпрозоре скло називалося вазеліновим, непрозоре зелене — хрізопразовим або нефритовим.

картинки годинник

Найбільша кількість виробів з уранового скла доводиться на період 1880-1930-і роки -модерн і Арт-Деко урізноманітнили обробку скляних виробів матуванням плавиковою кислотою, алмазної різьбленням, як при огранювання кришталю і т.д.

Небезпека уранового скла — в його виробництві: при виготовленні цих виробів, через контакт з оксидами урану, наносився величезної шкоди здоров’ю склодувів і в епоху кустарного виробництва, і пізніше, коли провідні мануфактури перейшли на виробництво уранового скла в промислових масштабах шляхом пресування. Приблизно до середини ХХ століття виробництво подібних виробів припинено повсюдно.

картинки годинник

Поза всякими сумнівами, уран радіоактивний, але милуючись колекційним склом з відстані в півметра і приділяючи його прибирання не більше 2 годин на день, шансів отримати навіть мінімальну дозу радіації практично немає, адже зважаючи на тривалий напіврозпаду урану (4,5 мільярда років), і тільки альфа-активності його радіовипромінювання, радіаційна небезпека уранового скла досить незначна.

Подібне скло може випромінювати радіацію лише своєю поверхнею і пробіг цих радіоактивних частинок становить не більше 10-15 см — таким чином, зберігання уранового скла в житловому приміщенні не несе в собі небезпеку опромінення мешканців.

картинки годинник

Що ж стосується хімічної токсичності урану, то в цьому відношенні, що міститься в склі уран ніякої небезпеки не представляє, так само як не представляє небезпеки і свинець, що міститься у великій кількості (десятки відсотків) у всіх кришталевих виробах.

картинки годинник

Однак все ж варто нагадати, що є вироби, що представляють собою небезпеку. Наприклад, виготовлені з додаванням природних мінералів урану, в яких останній знаходиться у віковому рівновазі зі своїми продуктами розпаду. Якщо застосований хімічно чистий уран, очищений від дочірніх продуктів розпаду, то виріб спочатку є лише слабким джерелом альфа-променів, проте з плином часу в ньому накопичуються продукти розпаду, що призводить згодом до значного зростання радіоактивності. Найбільш безпечна добавка збідненого урану.

картинки годинник

Як перевірити, уранове Чи є у вас скло стоїть на полиці?

1 спосіб: під УФ-лампою з мідної колбою і спектром від 350 нанометрів до 470 нанометрів: уранове скло флуоресціює;

2 спосіб: дозиметром-радіометром мкс-03са зі свіжої повіркою;

3 спосіб: сцинтиляційний детектор — якщо скло забруднене свинцем, то він покаже перевищення рівня радіації над природним фоном в кілька разів.

картинки годинник

картинки годинник

До числа подібних предметів ставилася посуд, шкатулки, ювелірні прикраси, різного роду підставки і навіть меблі. Найбільш популярна подібна глазур була в США, де випускалася спочатку, а потім поширилася по світу.

Особливості — характерний яскраво-оранжевий колір. На сонячному світлі колір набагато більш насиченим, ніж зазвичай, що є особливістю уранової глазурі.

Небезпека уранової глазурі для здоров’я — як показали різного роду виміри, такий посуд є досить потужним джерелом радіації. Якщо вона буде стояти у вашому серванті, як колекційний експонат, та ще й за склом, то ніякої небезпеки вона не буде нести для вашого здоров’я. Радіоактивних газів вона не виділяє.

Важливо не розбивати подібний посуд, щоб дрібні частинки глазурі не розсіюється по приміщенню, також не можна приймати їжу з розбитою і заново склеєної посуду з уранової глазурі, так як частинки глазурі з тріщин можуть потрапити з їжею в ваш організм.

картинки годинник

Їжа і спеції, побувавши в такому посуді, радіоактивними не стають. Якщо ви будете використовувати такий посуд за призначенням раз-два на місяць, то небезпечну для здоров’я дозу наберете. Таким чином, можна сказати, що предмети, покриті уранової глазур’ю, будуть абсолютно безпечні для вас, якщо вони будуть просто стояти в шафі як об’єкт колекціонування. Використовувати їх за призначенням можна, але небажано через імовірність негативного ефекту при впливі випромінювання на організм.

C 40-х по 60-і роки ХХ століття в Радянському Союзі, так і за кордоном, багато побутові предмети: сувеніри, компаси, годинники, прикраси, ялинкові та дитячі іграшки для краси покривали спеціальним люмінофором (светосоставом) СПД.

картинки годинник

До складу цього з’єднання входила сіль Радію 226, так як раніше не було даних про радіоактивність подібних елементів і нікому в голову не могло прийти, що вони можуть бути небезпечні. Прилади з вмістом СПД використовувалися на безлічі літаків і кораблів, катерів і підводних човнів. Радієвий светосостав в достатку наносили на стрілки приладів і циферблати, на рукоятки перемикачів і тумблерів. Більш того багато працівників заводів, де виготовлялася фарба, покривали світиться складом болісно і поплавки, намиста і статуетки, дитячі і ялинкові іграшки, і навіть домашні тапочки (щоб їх було видно в темряві).

Деякі люди зберігають такі предмети будинку в пам’ять про дідуся, або в пам’ять про службу.

При руйнуванні такого обладнання можна отримати дуже серйозну дозу радіації. Фонить може від десятків до сотень мкр / год.

картинки годинник

Однією з популярних технологій підфарбовування скла в минулому столітті було пропускання через нього Кобальт-60 гамма променів. При цьому скло засвоювало близько 1 000 000 радий, що давало світло-коричневий відтінок, що давало можливість використання для додання кольору кераміці, в розробці нового виду фарб для покриття ювелірних прикрас і т.п.

За сучасним нормам безпеки радіоактивний фон поблизу подібних предметів перевищує допустимі значення в сотні разів. Попереджаємо, що вироби, покриті люмінофором, небезпечні для життя і здоров’я, особливо згубно вони впливають на маленьких дітей.

anon Gravity Falls фендомі годинник

картинки годинник

картинки годинник

картинки годинник

Не моє дліннопост фотографії годинник маркетинг годинник на ГРІ

текстові годинник "Час випити!"

картинки годинник

Почався цей проект з того, що Тимофій придбав великий електролюмінесцентний індикатор від касового апарату і запитав у мене: «Що б таке з ним замутити?»

картинки годинник

Індикатор представляє собою двухстрочний дисплей по 20 символів в ряду.

картинки годинник

Спочатку він хотів зробити просто годинник з висновком часу і календаря одночасно на дисплей, але це досить банально, і для звичайних годин занадто дрібні знаки.

Тоді я запропонував варіант зробити так, щоб час можна було б виводити в текстовому режимі, у вигляді фраз.

Я навіть запропонував для відображення одного і того ж значення часу застосувати різні фрази, які обираються випадково типу «П’ять годин сорок п’ять хвилин» або «Без п’ятнадцяти шість» або «без чверті шість». Але Тимофій остудив мій запал сказавши, що гумову пам’ять для мікроконтролерів ще не придумали. Моє пропозиції зробити варіант з читанням редагованого користувачем списку фраз з картки microCD теж не прокатали через високу складності майбутнього устрою. В результаті був складений список фіксованих фраз і готове пристрій вийшов дуже компактним.

Установка часу відбувається у звичайній цифровій формі і так само можна виводити інформацію про час в традиційних для цифрових годин вигляді.

картинки годинник

Довго думав над корпусом і нарешті придумав розмістити плату в пляшці. Це кораблики в пляшці роблять гінекологи на пенсії, а ми зробимо годинник в пляшці! Якраз зелене скло додасть контрастності дисплею.

У пляшки з-під вина відрізаю денце алмазним диском.

картинки годинник

Приміряю дисплей, а він не лізе …

Довелося озброїтися болгаркою і зрізати з плати все те, що можна тільки зрізати. Одночасно підігнав кути під скругление шийки пляшки.

картинки годинник

Ось тепер влізло!

картинки годинник

На дно пляшки приклеюю кільце, до якого буде кріпитися кришка з кнопками управління.

Коли робив цю деталь, то сталася цікава історія. Це кільце треба печерні. Печерні і промив водою. Зрозуміло, що кільце мокре і клеїти відразу не вийде, тоді я його нагрів пальником щоб воно якісно просохнуло. Ясна річ, що кільце стало гарячим і я, щоб не чекати, остудив його водою … Тепер, думаю, треба нагріти щоб просушити, але в цей момент зрозумів, що потрапляю в нескінченний цикл. Довго думав…

картинки годинник

Для плати годин знайшов вільне місце на платі індикатора і розмістив її на стійках.

картинки годинник

До торця плати приклеюється гвинт, який своїм шліцом тримає край плати і при обертанні гайки буде щільно фіксувати і одночасно центрувати плату в пляшці.

картинки годинник

Дійшла справа до підставки. Спочатку я хотів зробити її цілком з дерева пішовши по шляху найменшого опору, але у мене з інструментом по дереву великі напряги. Вирішив зробити все у Кирила, але він, бачте, додому поїхав, у нього, блін, вихідний … Довелося мудрувати самому, але це, як виявилося, навіть на краще.

Кріпити пляшку вирішив за горлечко як в стійках для тривалого зберігання вина в льохах. Для цього зробив стійку з роз’ємним затискачем. Отвір всередині обклеєні шкірою для запобігання ковзання.

картинки годинник

До стійки кріпиться Т-подібна рама з латунного прутка 10Х10 мм.

картинки годинник

Рама спирається на два подпятника.

картинки годинник

А до стійки кріпиться фігурної гайкою.

картинки годинник

Ось, власне, і все. Залишилося тільки зібрати і подивитися на результат.

картинки годинник

картинки годинник

картинки годинник

Варіанти відображення часу в текстовому вигляді.

Джерело: картинки годинник

Також ви можете прочитати