Йога для дітей

25.12.2017

Йога для дітей: 6 нескладних поз з картинками і відео уроки

Йога для дітей

Зараз йога для дітей отримує дуже широке поширення в нашому суспільстві. Тож не дивно, адже систематичні заняття сприяють розвитку гнучкості, сили і координації. Крім того вона розвиває концентрацію, уважність і вміння зосереджуватися на певній справі, що приносить безсумнівні переваги дитині в навчанні.

Ще один важливий ефект йоги — релаксація. Ці нескладні вправи допомагають дитині розслабитися, заспокоїтися, позбутися страхів і тривоги. Позитивний ефект особливо помітний у нервових, легко збудливих дітей. Йога сприяє підтримці як фізичного здоров’я в цілому, так і нормалізації психологічного стану дитини.

Головний принцип занять: Вправи потрібно виконувати повільно (за деякими винятками) і як би вдумливо без різких рухів, уважно прислухаючись до свого організму. Сприймайте це як діалог зі своїм тілом, радить derzaika.com. Дуже добре займатися разом з дитиною, це заняття може дуже позитивно позначитися на ваших відносинах і взаєморозуміння.

Йога для дітей має свої особливості: важливо щоб дітям було цікаво і доставляло радість і задоволення виконання вправ. Кожна поза пов’язана з певним тваринам що допомагає викликати в дитині додатковий інтерес до заняття.

Для занять підійде будь-яка зручний одяг і взуття з натуральних тканин, щоб дитина не пітнів. Вправи потрібно виконувати на голодний шлунок, і тому прослідкуйте за тим, щоб дитина нічого не їв мінімум за 2 години до занять.

Дуже корисно займатися йогою з дитиною якщо ви плануєте згодом віддати його на танці, фігурне катання, гімнастику, єдиноборства, де особливо важлива гнучкість і рівень опрацювання м’язів. Але потрібно починати заздалегідь, хоча б за кілька місяців до початку занять в секції, якщо хочете отримати помітний ефект.

Далі представлений дуже простенький початковий комплекс йоги для дітей з картинками.

1. Поза змії (Сарпасана).

Йога для дітей

Поза змії досить проста, готує тіло для пози Кобри і володіє більшістю "бонусів", Характерних для прогину назад.

Початкове положення: лежачи обличчям вниз. Руки, ноги лежать паралельно, п’яти підкручуємо всередину — назустріч один одному. Заводимо руки за спину, переплітаємо пальці в замок і на вдиху відтягаємо замок, а слідом за ним і плечі назад. Шия звільняється, верхівка тягнеться вгору-вперед, роблячи при цьому глибокі вдихи і мелені видихи дихання глибоке і спокойное.Закрепіть позу на кілька секунд.

Сарпасана набагато більш "терапевтична" асана, ніж Кобра, так як підходить людям з болями в області попереку, яким повна варіація Кобри протипоказана.

КОРИСНІ дія Поза допомагає виправити поставу, тонізує, зміцнює м’язи спини (верхньої частини), покращує гнучкість хребта, розправляє грудну клітку, легені, сприяючи поглибленню дихання. Допомагає в якості профілактики остеохондрозу. Активно впливаючи на низ живота, масажує яєчники / уретру, що благотворно позначається на запобігання або лікуванні різних захворювань органів, нижніх відділів черевної порожнини і малого таза. Покращує роботу печінки і нирок, стимулює апетит, допомагає усувати запори.

Протипоказання: Виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, грижа, кишковий туберкульоз, гіперфункція щитовидної залози. Вкрай обережно слід практикувати при високому артеріальному тиску і захворюваннях серця.

2. Поза фламінго.

Йога для дітей

Схоже на всім відоме вправу "ластівка", Яку вчать робити вже в садку або школі на зарядці або уроках фізкультури. Ця вправа для балансу і зміцнення ніг і корпусу.

Початкове положення: Встати прямо, ноги разом, руки витягнуті з боків уздовж тулуба. Розведіть руки в сторони, як крила, відведіть ліву ногу назад (стежте щоб нога не йшла убік і живіт дивився в підлогу а не в сторону) і нахиліться вперед. Опорну ноги не згинати в коліні. Задня нога і корпус повинні виявитися на прямій лінії паралельно підлозі. Баланс можна зберігати за допомогою рук. Можна махати ними, як крилами. Найлегше вийде балансувати, якщо відводячи ногу назад одночасно нахиляться вперед. Вага тіла перенесений на внутрішню частину опорної ноги. Закріпити позу на кілька секунд. Потім повторити все вправу для іншої ноги.

3. Поза верблюда (Уштрасана)

Йога для дітей

Початкове положення: Встати на коліна, розташувавши їх на ширині таза, поставити руки на стегна, витягнути корпус вгору, розтягуючи ребра і звільняючи поперек.

Відхилившись назад і взятися долонями за п’яти (або покласти долоні на стопи). З видихом прогнутися в грудях і попереку, відводячи голову назад. Стегна перпендикулярні підлозі, Сідниці напружені, Руки випрямлені, Шия і голова витягнуті назад. Утримувати тулуб за рахунок напруги м’язів ніг. Закріпити позу на кілька секунд. Зберігати рівне дихання.

Чи не притягайте плечі до вух. Чи не закидайте голову. Чи не спирайтеся на руки. Не лягайте назад а прогинайтеся, радить derzaika.com. На етапі розучування можна ставити стопи на шкарпетки.

КОРИСНІ дія Уштрасана відноситься до позам йоги, сильно тонізуючим весь організм. Вона зміцнює плечі, спину, руки, груди, черевний прес і стегна, очищає кров і покращує кровообіг. Надає гнучкість хребта, покращує поставу. Підвищує тиск, покращує роботу щитовидної залози і статевих залоз, дуже корисна при викривленні хребта, порушення роботи сечостатевої системи. Допомагає при деформації спини і плечей, запаленні прямої кишки, запорі, геморої, млявості.

Протипоказання: Порушення мозкового кровообігу, гіперфункція щитовидної залози, гіпертонія.

4. Поза жаби.

Йога для дітей

Кундаліні йога відносить позу жаби до динамічних асанам. Виконується досить швидко, під час всього вправи важливо зберігати ритм дихання.

Початкове положення: Сидячи на корточках, ступні щільно притиснуті до підлоги. Шкарпетки дивляться в різні боки. Руки поставити перед собою, притиснувши долоні до підлоги. Голову тримати прямо, особа направлено вперед. На вдиху підняти таз вгору, випрямити коліна, голову опустити, погляд спрямований на коліна. Чи не відривати руки від підлоги. На видиху прийняти вихідне положення. Здійснювати рухи швидко, допомагаючи собі активним диханням. Чи не відривати долоні з стопи від статі. Повторити кілька разів намагаючись по можливості максимально випрямляти коліна.

КОРИСНІ дія Регулярне виконання асани підсилює потік розумової і фізичної енергії, балансує гормональну систему, сприяє розвитку гнучкості, розтягує задню поверхню стегна, зміцнює стегна, тонізує все тіло.

5. Поза метелика.

Йога для дітей

Початкове положення: Сидячи на підлозі, зігнути ноги в колінах і з’єднавши підошви і п’яти разом, постаратися максимально підтягти стопки до паху, тримати спину рівно. Обхопити ноги (коліна) руками і тиснути їх до підлоги.

Час від часу можна трохи попружініть, немов метелик махає крилами. Намагатися максимально притиснути коліна (стегна) до підлоги, при цьому не роз’єднуючи стопи і не згинаючи спину.

Чи не прогинати спину назад, не піднімати плечі до вух.

6. Лежача поза метелики.

Йога для дітей

І на завершення тренування остання вправа.

Початкове положення: лежачи на підлозі, під спину покласти згорнутий рулоном килимок. Ноги зігнуті в колінах, стопи з’єднані і підтягнуті до паху, руки розкинуті в сторони долонями вгору. Дихання повільне і глибоке.

Ця поза розкриває груди, а легкі і серце отримують більше кисню. Організм заспокоюється і розслабляється після тренування.

Пропонуємо також чудове відео занять йогою для самих маленьких, яке представлено у вигляді веселих історій, які допомагають краще зрозуміти своє тіло.

ВІДЕО УРОКИ: ЙОГА ДЛЯ ДІТЕЙ

Джерело: Йога для дітей

Також ви можете прочитати