фотографії юпітера

17.01.2018

фотографії Юпітера

Планета Юпітер | супутники | кільця | дослідження

Ви потрапляєте в царство газових гігантів, де вас зустрічає найбільша планета в системі. фотографії Юпітера демонструють незвичний і величезний смугастий світ, здатний шокувати не тільки масштабами, а й своїми формуваннями. Якщо вас цікавлять земні шторми, то знімки Юпітера покажуть Велика Червона Пляма — найбільший шторм, який не припиняється багато років. У високому дозволі доступні прекрасні полярні сяйва і яскраві блискавки. космос провокує нашу уяву, підкидаючи подібні дива, адже по планеті навіть не походиш, тому що складається тільки з газу.

фотографії юпітера

10 липня 2017 року апарат Юнона зобразив цей образ при сьомому найближчому прольоті на віддаленість 13917 км. Знімок Великої червоної плями обробив Бьорн Йонссон, використовуючи відомості JunoCam. Це справжній забарвлення масштабного шторму, адаптований для зорового сприйняття. Варто відзначити бурхливі атмосферні ділянки всередині і навколо плями. Апарат розташований на широті -32.6 градусів.

фотографії юпітера

Цей яскравий образ Юпітера відобразили апаратом НАСА Юнона в період 8-го орбітального прольоту. Зображення добули 1 вересня 2017 року. На той момент корабель розташовувався на віддаленості в 7576 км від верхнього хмарного покриву з широтою в -17.4 градусів. За обробку знімка взявся цивільний вчений Джеральд Ейдхштедт, використовуючи дані від JunoCam. Серед визначних пам’яток закарбувалися «Хвіст кита» і «Точка Дзен».

Перлина Юпітера і хмарні вершини

фотографії юпітера

11 грудня 2016 року цей знімок добув апарат Юнона на віддаленість в 24400 км в період третього ближнього прольоту повз газового гіганта. За обробку кадру відповідав Ерік Йоргенсен. Особливу увагу зосереджено на закручених хмарах на південний схід від «перлини». Це одна з восьми обертових бур, розташованих на 40 градусів південної широти. Разом їх називають «перловою ниткою». Місія входить в частину проекту Нові Рубежі.

фотографії юпітера

11 грудня 2016 року Юнона добув цей знімок на віддаленість в 24600 км від газового гіганта. Перед вами 7 з 8 об’єктів, які формують «перлину» Юпітера — масивні шторми, які виконують обертання проти годинникової стрілки. Виглядають як білі овали, які проживають на території південної півкулі. З 1986 року їх кількість змінилося з 6 до 9. Це третій найближчий проліт апарату. JunoCam — кольорова камера з видимим світлом, створена для фіксування полюсів і хмарних вершин Юпітера. Її встановили не тільки для наукових цілей, але і для підвищення громадського інтересу. Місія входить в частину програми «Нові Рубежі».

фотографії юпітера

У Юпітера є кільця? Вперше їх зазначив Вояджер-1 в 1979 році, але походження залишалося загадкою. Відомості від апарату Галілео, який перебуває на орбіті газового гіганта в 1995-2003 рр., Підтвердили, що кільця сформувалися при астероїдної атаки на місячне сімейство. Наприклад, якщо метеорит вріжеться в Адраста, то підірве її, а осколки будуть обертатися навколо планети. На знімку Галілео закарбувалося затемнення. Дрібні пилові частинки в кільцях відбилися сонячними променями.

фотографії юпітера

Юпітер в покращеному кольорі, відображений камерою JunoCam на апараті Юнона. На видимому краї відобразилося кілька цікавих формувань. Це 5-й проліт апарату над газовим гігантом. На знімку відобразилися не тільки дивовижне розмаїття текстур в атмосферному шарі, але також і три цікаві території: «Перлова нитка», «Між перлинами» і «Цікава смуга». Також помітний STB-спектр — особливість помірного південного пояса, де стикається кілька атмосферних формувань. Іноді знімки від камери Юнони здаються дивними, тому що апарат занадто близький до планеті і не може отримати всю ділянку, тому сторони обрізають. Кадр виконаний на віддаленості в 20000 км 27 березня 2017 року. За покращений колір відповідає Бьорн Йонссон.

Мале червона пляма Юпітера

фотографії юпітера

Цей образ виконаний апаратом Юнона 2 лютого 2017 року на висоті в 14500 км. Покращений вид доступний завдяки старанням Бьорна Йонссона, який використав дані від JunoCam. На знімку зображений величезний шторм, що виконує обертання проти годинникової стрілки. Це білий овал, який проживає на території південної півкулі.

Нова перспектива огляду Юпітера

фотографії юпітера

27 серпня 2016 року Юнона зумів зафіксувати абсолютно нову перспективу для південного полюса газового гіганта на віддаленості в 94500 км. Це допомогло вирішити дрібні деталі на полярній території. На відміну від звичної структури поясів і зон в екваторіальній області, тут вони рухаються за годинниковою і проти годинникової стрілки у вигляді обертових штормів. У 2000 році Кассіні спостерігав за більшою частиною полярної області, але цей вид здобутий вперше. Місія Юнона входить в частину програми Нові Рубежі.

фотографії юпітера

11 грудня 2016 року апарат Юнона зобразив цей вид на віддаленість в 458800 км в період третього найближчого прольоту. Оброблене зображення Романом Ткаченко чітко передає півмісяць планети і Велика червона пляма. Також можна побачити цілий ланцюжок яскравих бур у вигляді овалів — «Перлова нитка». Місія входить в проект Нові Рубежі і управляється Лабораторією реактивного руху.

Полярна серпанок Юпітера в хибному кольорі

фотографії юпітера

11 грудня 2016 року цей образ зобразив апарат Юнона на віддаленість в 285000 км в момент третього близького проходу. За поліпшений колірний огляд полярної димки відповідає Джеральд Ейхштадт, котрий використовував відомості від JunoCam. Для створення кадру задіяли 4 зображення в різних фільтрах: червоний, зелений, синій і метановий. Коли знімки метану з ближнім ІЧ-випромінюванням обробляють з іншими, то відображаються високий хмарний покрив і димки. Можна помітити Велика червона пляма і овали. Місія Юнони входить в проект Нові Рубежі.

Портрет Юпітера від Кассіні

фотографії юпітера

29 грудня 2000 року апарат Кассіні зафіксував цей вид в істинному кольорі на віддаленість в 10 млн. Км. Це найбільш детальний кольоровий знімок масштабної планети. Розмір найменших об’єктів досягає 60 км. Мозаїка складається з 27 кадрів: 9 мали покрити всю планету і відобразитися в червоному, зеленому і синьому кольорах, щоб передати істинний забарвлення. Всі спостережувані формування — хмарний покрив. Ви бачите паралельні червонувато-коричневі і білі лінії, світлі овали і Велика червона пляма, збігає вже кілька століть. Найбільш енергійними особливостями виступають невеликі хмари зліва. Вони з’являються і зникають за кілька днів і створюють блискавки. Лінії формуються у вигляді хмар, відокремлених струменями планети. Темна смуга на північній планетарної частини — найбільш швидкісний потік з розгоном східних вітрів до 480 км / ч. У діаметрі Юпітер в 11 разів перевищує земну. У земних умовах хмари формуються з конденсованої води, але на Юпітері в процесі бере участь аміак, сірководень і вода. Висхідні і низхідні потоки транспортують різноманітні суміші цих речовин знизу. Коричневий і помаранчевий окрас може створюватися хімічними речовини з більш глибоких рівнів. Сині — ділянки зі зменшеним хмарним покровом.

фотографії юпітера

Перед вами розширений кольоровий вигляд на південний полюс газового гіганта, видобутий 11 грудня 2016 року. Для створення Габріель Фисс використовував відомості JunoCam на Юнони. Серед хмарного пейзажу особливо привабливими здаються овальні бурі. Наближаючись до поясу, турбулентність поясів і зон трансформується в скупчення ниткоподібних структур — повітряні потоки, що нагадують масштабні заплутані нитки. Апарат віддалений на 52200 км від хмарного покриву.

Різнокольорові хмари Юпітера

фотографії юпітера

19 травня 2017 року апарат Юнона на віддаленість в 46900 км зафіксував цей дивовижний вид Юпітера в період 7-го наближеного обльоту. Корабель розташувався на 65.9 градусів південної широти, зазначивши полярні території. Знімок обробили спеціально, щоб поліпшити колірний контраст і показати різноманіття хмарного покриву в активній атмосфері гіганта. У підсумку, ми отримали неймовірно барвистий світ з овальними бурями — «Перлова нитка» (ближче до верху). На кордоні пояса помітна одна помаранчева буря, а решта ближче до кремовому кольору.

фотографії юпітера

На знімку 2004 року, виконаного космічним телескопом Хаббл, вдалося сфотографувати дивовижну подію — потрійне затемнення. Це три проходи супутників перед планетою — Іо, Ганімед і Каллісто. Насиченості додають яскраві кольори.

фотографії юпітера

10 липня 2017 року апарат Юнона на висоті в 11444 км зумів зафіксувати динамічний шторм, розташований на південній стороні північного полярного ділянки газового гіганта. Перед вами тривалий антициклонний овал, іменований Північним Малим Червоним Плямою 1, за яким стежать з 1993 року. Але він може бути і старше. Антициклон — явище, коли вітри навколо штормового потоку рухаються в напрямку протилежному потоку навколо області низького тиску. Варто на 3-й позиції за величиною на планеті і простягається в довжину на 6000 км. Колір може змінюватися між червоним і білим. Дані перенесли на зображення Джеральд Ейхстадт і Сіан Доран. Кадр повернули так, щоб вершина відобразила екваторіальні ділянки, а нижня — північні полярні області. Зафіксована широта — 44.5 градусів.

Прискорення до полюса Юпітера

фотографії юпітера

27 серпня 2017 року не пощастило сфотографувати північне полярне ділянку газового гіганта. Апарат Юнона розташувався на віддаленість в 703000 км. Місія Юнона успішно виконала перший з 36 орбітальних прольотів. У момент максимального зближення апарат підійшов на 4200 км до закрученим хмарного покриву. Місія входить до складу проекту Нові Рубежі.

фотографії юпітера

24 січня 2007 року інструмент LORRI на Нових Горизонтах добув цей мілісекунди огляд на віддаленості в 57 млн. Км. Швидкість переміщення становила 66790 км / год. Праворуч розташовані супутники Іо (внизу) і Ганімед. Тінь відкинута Ганимедом і переміщається в сторону вершини північної півкулі. Зафіксовані дві найбільших планетарних бурі: Велика Червона Пляма (ліворуч) і Маленьке Червона Пляма на сході. Перше представляє собою 300-річний шторм, вдвічі перевищує земний розмір. Маленьке з’явилося в процесі злиття трьох невеликих формувань.

фотографії юпітера

Перший наближений огляд Юпітера, виконаний вояджером-1. Максимальне зближення сталося 5 березня 1979 року.

фотографії юпітера

12 вересня 2010 року астроном-любитель Даміан Піч зафіксував Юпітер, Іо та Ганімед, коли планета наблизилася до опозиції. Південь — вгорі і можна відзначити Велика червона пляма. Хоча Юнона надала нам величезну кількість відомостей, але важливу роль продовжують відігравати наземні спостереження. Атмосфера відрізняється динамічністю, тому апарат здатний передбачити, які формування можна розглянути. Наукові прилади на Юнони допоможуть вивчити планетарне ядро, відобразити інтенсивне магнітне поле і визначити обсяг води з аміаком в глибоких атмосферних шарах. Також є можливість милуватися полярними сяйвами.

Юпітер знизу (покращений колір)

фотографії юпітера

2 лютого 2017 року апарат Юнона зобразив цей образ з віддаленості в 102100 км. Перед вами південний полюс Юпітера в покращеному кольорі з відображенням закрученої атмосфери. Створено Романом Ткаченко, які використовують відомості від JunoCam. Циклони виконують обертів навколо території південного полюса, а ближче до країв помітні світлі овальні бурі. Місія входить в проект Нові Рубежі.

Джерело: фотографії Юпітера

Також ви можете прочитати