Flighty Naty

18.09.2015

Російські Сезони Дягілєва, декорації до вистав

Пропала я з блогу на півроку :(
Не можу, куди поділося натхнення, картинки не радують.

Єдине, вчора з натхненням вирішила написати новий пост, навіяний біографією Сергія Дягілєва, яку я зараз читаю. Найбільше він відомий як імпресаріо балетних «Російських сезонів», виступів російського балету спочатку в Парижі, а потім і в інших країнах. Ці виступи відрізнялися, зокрема, чудовими декораціями, над створенням яких працювали найкращі російські і європейські художники. Найчастіше ескізи до декораціями малювали Бакст і Бенуа, крім того, серед авторів декорацій були Головін, Сєров, Пікассо, Реріх, Матіас та інші. В інтернеті є частина ескізів до декорацій, правда, в основному тільки до попередніх сезонах, до 1914 року. Ними я і хочу з вами поділитися. Шкода, немає можливості побачити, як ці ескізи втілювалися в життя, готові декорації повинні були і справді виходити ефектними і незабутніми.

афіша, яка стала символом «Російських сезонів». на афіші балерина Анна Павлова, намальована Ст. Сєровим.

Хронологічно «Російські сезони» зазвичай відраховують від першого балетного сезону, мені ж більш близький відлік від самого початку, 1906 року, коли в Парижі була проведена виставка картин «Два століття російської живопису і скульптури», з допомогою якої Сергій Дягілєв відкрив європейській публіці російське мистецтво. 2-й Російський Сезон відбувся в наступному році і був представлений російськими історичними концертами, включавшими в себе арії з опер та інші музичні твори російських композиторів. 3-й Російський Сезон представив оперу «Борис Годунов» і став паризьким тріумфом молодого Федора Шаляпіна.

І тільки 4-й Російський сезон, в 1909 році, вперше прийшов до балету. В цьому році були поставлені наступні твори

— Павільйон Арміда

— Половецькі танці

— Бенкет

— Сильфіди

— Клеопатра

Більшість декорацій в цьому році було створено Олександром Бенуа.

Короткий опис статті: красиві картинки Блог з цікавими ідеями. Натхнення для творчих людей. interior design, travel, inspiration board, design idea, diy idea, craft idea, inspiration, ідеї дизайну, дизайн інтер’єрів, натхнення, рукодільні ідеї, інтер’єрні ідеї

Джерело: Flighty Naty

Flighty Naty Російські Сезони Дягілєва, декорації до вистав Пропала я з блогу на півроку Не можу, куди поділося натхнення, картинки не радують. Єдине, вчора з натхненням вирішила написати новий пост, навіяний біографією Сергія Дягілєва, яку я зараз читаю.

Також ви можете прочитати